Wiadomości z Mikołowa

Groźny wypadek przy przejściu dla pieszych na DK 44. Jedna osoba trafiła do szpitala

  • Dodano: 2022-02-21 09:15, aktualizacja: 2022-02-21 10:50

Policjanci mikołowskiej komendy prowadzą czynności w sprawie groźnego wypadku, do jakiego doszło z początkiem minionego weekendu na drodze krajowej numer 44 w Mikołowie. Przez oznakowane przejście dla pieszych przechodziła starsza kobieta z dzieckiem. Kiedy ciężarówka zatrzymała się, by ustąpić im pierwszeństwa, wtedy w jej tył uderzył inny samochód.

Wypadek w Mikołowie. Jedna osoba poszkodowana!

Do zdarzenia doszło w piątek,18 lutego około godziny 12.00 na jednej z głównych tras łączących Tychy z powiatem mikołowskim. Jadąca w kierunku Katowic ciężarówka zatrzymała się, by przepuścić przechodzącą przez pasy 72-latkę z wnuczką. Wtedy, w tył naczepy pojazdu wbił się Volkswagen Transporter.

Według ustaleń policjantów drogówki przyczyną wypadku było niezachowanie przez 56-letniego tyszanina bezpiecznej odległości między pojazdami. Na skutek ogromnej siły uderzenia, kierujący Volkswagenem został zakleszczony w pojeździe. Śmigłowcem LPR został przetransportowany do szpitala w Katowicach-Ochojcu. Doznał licznych złamań, między innymi żeber oraz kończyn dolnych. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Zdarzenie spowodowało spore, ponad dwugodzinne utrudnienia w ruchu.

Mundurowi z drogówki wskazują, iż w tym przypadku doszło do zlekceważenia jednej z elementarnych zasad ruchu drogowego. Konsekwencje tego wypadku mogły być znacznie poważniejsze. Właściwa obserwacja przedpola jazdy oraz zachowanie odpowiedniego odstępu od poprzedzającego pojazdu dają kierowcy szansę na szybką reakcję i uniknięcie zderzenia.

Komentarze (1)    dodaj »

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również