Wiadomości z Mikołowa

Elektroniczny analizator w Mikołowskiej komendzie

  • Dodano: 2018-03-14 10:30

Mikołowska jednostka policji została wyposażona w nowe urządzenie do wykrywania obecności środków narkotycznych u osób.

Sprzęt szczególne zastosowanie ma mieć w pracy policjantów drogówki, aby ci, podczas codziennej służby, mogli uniemożliwić kierowanie pojazdami osobom będącym właśnie pod wpływem narkotyków.

Wczoraj w mikołowskiej komendzie odbyło się szkolenie, adresowane dla policjantów drogówki z zakresu obsługi "DrugRead'a". Jest to nowy, optyczno-elektroniczny czytnik do analizy i dokumentacji wyników badań przeprowadzonych testem Typu DrugWipe. Ma on za zadanie identyfikację obecności narkotyków w organizmie, między innymi u kierujących pojazdami. Zaletą sprzętu jest mobilność, dzięki czemu można używać go praktycznie wszędzie. "DrugRead" ma za zadanie wykrywanie między innymi takich środków, jak: THC, amfetaminy, benzodiazepiny, kokainy i opiatów. Jest szybki i łatwy w użyciu. Dzięki nowemu nabytkowi, mundurowi skuteczniej będą mogli walczyć z kierującymi pod wpływem narkotyków.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego jest równoznaczne z kierowaniem w stanie nietrzeźwości, a co za tym idzie konsekwencje prawne są takie same! Za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości lub odurzenia grozi do 2 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również