Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Dzielnicowi eskortowali samochód z rocznym dzieckiem, które doznało poparzenia

  • Dodano: 2019-10-15 10:15

Dzielnicowi z mikołowskiej komendy, w trakcie służby w niedzielne popołudnie, zostali poproszeni o pomoc przez matkę rocznego chłopca.

Maluch poparzył się dotykając płyty kominka

Z roztrzęsionym i płaczącym z bólu dzieckiem kobieta właśnie jechała do pobliskiego szpitala kiedy ujrzała policyjny radiowóz. Mundurowi na sygnałach zapewnili pilotaż do placówki zdrowia. Dzięki temu chłopiec szybko trafił pod opiekę lekarzy.

W niedzielę późnym popołudniem, dzielnicowi z mikołowskiej komendy, asp.szt. Maciej Dobrowolski oraz st.asp. Tomasz Jałowy, pełnili służbę w podległych sobie rejonach. Przemieszczając się ulicą Grudniową zauważyli jadący za nimi samochód osobowy, którego kierujący, używając świateł drogowych, usiłował ich zatrzymać. Kiedy dzielnicowi zatrzymali radiowóz, nagle z auta wybiegła zapłakana kobieta prosząc ich o pomoc. Jej roczny synek poparzył się, przykładając dłoń do kominka.

Mundurowi natychmiast podjęli decyzję o pilotażu samochodu do jednego ze szpitali. Funkcjonariusze wytłumaczyli kierowcy, jak ma się zachowywać podczas jazdy za nimi, po czym włączyli sygnały i sprawnie przeprowadzili przez mikołowskie ulice auto z poparzonym chłopcem. Dzięki ich natychmiastowej reakcji, płaczące maleństwo bardzo szybko trafiło pod opiekę lekarzy i otrzymało fachową pomoc.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Pan

    Po co publikować jak większość mediów ogólnokrajowych takich błahych informacji jacy to dobrzy są policjanci. To ich psi obowiązek w takiej sytuacji. Powód jest jeden : publikacja nazwisk policjantów.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.