Wiadomości z Mikołowa

Drogi nieodśnieżone? Łap za telefon!

  • Dodano: 2019-01-09 11:00, aktualizacja: 2019-01-09 13:17

Niż Benjamin wisi nad województwem śląskim i dawno nie zobaczyliśmy tyle śniegu. Problemem są jednak ośnieżone trasy. O wypadek nietrudno. Gdzie zgłaszać problemy z przejezdnością dróg?

Za oknem mamy prawie Syberię, co może być dużym zaskoczeniem w porównaniu do stosunkowo ciepłych i suchych zim w poprzednich latach. Nad Polskę znad Szkocji nadciąga niż Benjamin, który przynosi intensywne opady śniegu. Zgodnie z zapowiedziami meteorologów IMGW, w kolejnych dniach doświadczymy dużych mrozów, nawet do -17 stopni, marznącego deszczu, gołoledzi śnieżyc wzmaganych przez porywisty wiatr, który może dochodzić nawet do 100 km/h. Nietrudno sobie wyobrazić, jak duże trudnienia czekają na drogach kierowców. Warunki jazdy będą niezwykle niesprzyjające.

Za odśnieżanie dróg w naszym powiecie odpowiada Przedsiębiorstwo Remontowa-Utrzymaniowe i Sprzętowo-Projektowe „DOMINIK” Franciszek Elias. Dyżurny podczas Akcji Zima jest dostępny całodobowo pod numerem telefonu 698 225 932.

W Mikołowie akcja odśnieżania i posypywania dróg gminnych w ramach AKCJI ZIMA jest prowadzona przez Dział Zieleni i Oczyszczania Miasta. Wszelkie informacje na ten temat można uzyskać pod numerem tel. tel. (32) 226 25 51 lub (32) 226 41 87.

Jak informuje ZUK, W pierwszej kolejności odśnieżane są drogi gminne I kolejności, następnie II i III. Do prowadzenia w/w akcji zakład zabezpiecza wymagany sprzęt do wykonywanych prac oraz środki do posypywania tj. sól , piasek. Prace te prowadzi – wybrana na drodze przetargu – firma Usługi Transportowe Karol Bojdoł z siedzibą w Mikołowie.

Drogi wewnętrzne m.in. wchodzące w skład mienia spółdzielni mieszkaniowych, zgodnie z ustawą, mają obowiązek odśnieżać ich zarządcy i właściciele.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Jola

    A co z oblodzonumi chodnikami ?To jest nieporozumienie , slisko jak na lodowiskuOszczednosc ? Solanke maja wybudowac a soli brakuje na posupanie chodnikow ?

  • Ludwik

    Dzwoniłem do spółdzielni w sprawie odśnieżania na osiedlu XXXlecia . Sytuacja nie uległa poprawie. Dla pieszych są ścieżki jakie sobie sami wydeptali. Piaskiem posypane było 1 raz. To jest skandal co tej zimy sie dzieje.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również