Wiadomości z Mikołowa

Dożynki bez polityki? Nietypowy apel sołtysa Mokrego

  • Dodano: 2019-08-08 11:45

Prace polowe w pełni, nadchodzi sezon dożynkowy. Każde z sołectw Mikołowa tradycyjnie organizuje Święto Plonów. Sołtys Mokrego apeluje do komitetów wyborczych – wyrugujmy politykę z dożynek!

Nie da się ukryć, że odbywające się w sołectwach Mikołowa i pozostałych gminach powiatu mikołowskiego dożynki są najlepszą okazją dla lokalnych polityków do rozmów z mieszkańcami, prezentowania programów wyborczych macierzystych ugrupowań, ale również składania obietnic, które nie zawsze mają pokrycie w rzeczywistości. Stąd apel sołtys Mokrego, Sławomira Fudali, by nie traktować Święta Plonów jako dobrej opcji na poprawę politycznego wizerunku.

Przed nami gorący wyborczy czas. Na drodze do wyborów parlamentarnych "nieszczęśliwie" znalazły się nasz mokierskie dożynki sołeckie. 

Pragnę zaapelować do WSZYSTKICH komitetów, aby z naszych dożynek nie urządziły sobie wyborczego "spędu". Proszę uszanować to święto i nie agitować tego dnia. Wiem, że tyle ludzi w jednym miejscu kusi, stąd moja prośba.
Dożynki są ukoronowaniem całego roku ciężkiej pracy naszych rolników. Są podziękowaniem za tegoroczne plony. Dożynki mają być NASZYM wspólnym radosnym świętem, BEZ POLITYKI!

Niech ten czas, będzie czasem beztroskiej zabawy bez podziałów, opluwania i nieszczerych uśmiechów. Bez walających się ulotek i plakatów. Bez patrzenia "spod byka" jeden na drugiego. Liczę na honorowe podejście do mojej prośby – zaapelował sołtys Mokrego, Sławomir Fudala.

Częstym gościem dożynek jest m.in. europosłanka Izabela Kloc czy starosta mikołowski Mirosław Duży (który – jak dowiedzieliśmy się z nieoficjalnych źródeł – może wystartować do Sejmu z listy PO). Możliwość zaprezentowania się w Mikołowie zyska w tym roku Marek Krząkała, „jedynka” PO w naszym regionie (przypomnijmy, że polityk otworzył biuro poselskie na mikołowskim rynku), a także wyborcza lokomotywa PiS w okręgu nr 30, czyli Bolesław Piecha.

Przypominamy, że zgodnie z decyzją Prezydenta RP, termin tegorocznych wyborów parlamentarnych to 13 października.

Daty Dożynek 2019 w Mikołowie podały do tej pory trzy sołectwa:

  • Śmiłowice – 17 sierpnia
  • Bujaków – 31 sierpnia
  • Mokre – 14 września

Komentarze (2)    dodaj »

  • Tata z Bujakowa

    Gdyby każdy sołtys tak poważnie traktował swoją funkcję... tylko pozazdrościć takiej postawy. W Mokrym co chwilę coś się dzieje... brawo brawo brawo

  • Miko

    A KIEDY DOŻYNKI. W MIKOŁOWIE CZY TY NIEMA ROLNIKÓW

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również