Wiadomości z Mikołowa

Do mikołowskiej komendy trafił ogólnodostępny alkomat

  • Dodano: 2021-09-24 09:45

Przy wejściu do budynku Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie zamontowano urządzenie do samodzielnego badania stanu trzeźwości. Od teraz przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, każdy będzie mógł samodzielnie sprawdzić swój stan trzeźwości. Sprzęt został sfinansowany przez Urząd Miasta Mikołów.

Ogólnodostępny alkomat dla mieszkańców Mikołowa

Dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miasta Mikołów komenda Policji zyskała ogólnodostępny alkomat. Oprócz niego mundurowi z drogówki otrzymali 2 tysiące zapachowych zawieszek do samochodu, które będą rozdawane mieszkańcom powiatu podczas prowadzonych działań "Trzeźwość".

Zamontowany alkomat ma zachęcać do badań stanu trzeźwości kierowców, którzy nie są pewni tego, czy mogą bezpiecznie kierować pojazdem. Pamiętajmy, że nawet na drugi dzień od spożycia alkoholu w naszym organizmie może znajdować się niedozwolona dawka alkoholu.

Każda osoba, może przyjść do jednostki Policji i wykonać samodzielnie oraz bezpłatnie badanie stanu trzeźwości. Urządzenie zamontowano w dostępnej części budynku przy dyżurce.

Obsługa alkomatu jest bardzo prosta, nie wymaga udziału policjanta, a tuż nad nim umieszczona jest instrukcja obsługi tego sprzętu.

Alkomat udostępniony jest mieszkańcom całodobowo

Urządzenie poinstruuje nas jak krok po kroku przeprowadzić badanie, które zakończy się wynikiem w postaci wskazania poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu. Przy alkomacie znajduje się zasobnik na jednorazowe słomki do pomiaru.

W środę 22 września przed południem odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu. Data nie jest tutaj przypadkowa. Zakończył się bowiem trwający od 16 września Europejski Tydzień Mobilności, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W spotkaniu uczestnił Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mikołowie - nadkom. Andrzej Rudolf, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego - kom. Lucjan Kret oraz przedstawiciele Urzędu Miasta Mikołów: Burmistrz - Stanisław Piechula, Drugi Zastępca Burmistrza Mikołowa Iwona - Spychała-Długosz oraz Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mikołowie - Aleksandra Stolarska.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również