Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Chuligani zatrzymani za pobicie małoletnich

  • Dodano: 2018-04-23 10:45

Policjanci, zatrzymali chuliganów w wieku 23 i 29 lat, którzy na jednym z przystanków w Orzeszu, zaatakowali dwóch małoletnich mieszkańców tego miasta oraz 37- latka z Łazisk Górnych.

W zatrzymaniu mężczyzn, dzięki swojej zdecydowanej reakcji, pomógł prezes jednego z lokalnych klubów sportowych. Chuligani usłyszeli już zarzuty. Wobec jednego z nich prokurator zastosował dozór policyjny, drugi natomiast został tymczasowo aresztowany.

Do pobicia doszło w środę przed godziną 17:00 w centrum Orzesza. Dwaj małoletni mieszkańcy tego miasta, chłopcy w wieku 14 i 15 lat, na jednym z przystanków czekali na autobus. W pewnym momencie, bez wyraźnego powodu zostali zaatakowani i pobici przez dwóch mężczyzn. Bezpośrednio po zdarzeniu, chłopcy pobiegli po pomoc do znajdującego się w pobliżu klubu sportowego i tam opowiedzieli całe zajście. W międzyczasie chuligani znaleźli kolejną ofiarę swojej agresji tj. 37- latka z Łazisk Górnych. Prezes klubu sportowego, który na co dzień jest również między innymi instruktorem sztuk walki, zareagował w godny pochwały sposób. Dzięki swojej zdecydowanej reakcji, obezwładnił bardziej agresywnego napastnika i o całym zdarzeniu poinformował policję.

Przybyli na miejsce mundurowi zatrzymali 23-letniego mieszkańca Orzesza oraz 29-letniego łaziszczanina. Jak się okazało, obaj mężczyźni znani byli ze swoich wybryków miejscowym policjantom. Obojgu zostały już przedstawione zarzuty. Wobec 29-latka prokurator zastosował dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego, natomiast drugi ze sprawców został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Najnowsze informacje z Mikołowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.