Wiadomości z Mikołowa

Charytatywny Turniej Piłkarski Fundacji Stonoga

  • Dodano: 2019-05-08 13:15

8 i 9 czerwca 2019 w Mikołowie odbędzie się Charytatywny Turniej Piłkarski.

Rywalizować ze sobą będą kluby piłkarskie z województwa śląskiego roczników 2008 i 2009

Głównym celem Turnieju jest krzewienie sportu, ducha rywalizacji oraz empatii i pomocy wśród młodych piłkarzy - rozgrywki będą miały wymiar charytatywny, dochód zostanie przeznaczony na dożywienie i leczenie z choroby głodowej w Afryce.  

W ramach turnieju zostaną rozegrane zawody drużyn siedmioosobowych (sześcioro zawodników + bramkarz). Czas gry dla każdej drużyny to 20 minut. W pierwszy dzień rozgrywek, w sobotę rywalizować będą piłkarze z rocznika 2009, zaś w dniu następnym zawodnicy z rocznika 2008. Każdy z uczestników otrzyma medal oraz pamiątkowy dyplom, niezależnie od miejsca zajętego przez jego drużynę. Pierwsze trzy drużyny zostaną uhonorowane Pucharem Charytatywnego Turnieju Piłkarskiego. Poza konkursem drużynowym, odbędą się również klasyfikacje indywidualne w trzech kategoriach: Najlepszy Bramkarz, Król Strzelców oraz Najlepszy Zawodnik Turnieju. Tytuł najlepszego bramkarza i najlepszego zawodnika w polu zostanie wybrany przez trenerów drużyn biorących udział w Turnieju. 

Wśród drużyn biorących udział w turnieju znajdą się m.in.: Akademia Piłkarska Górnika Zabrze, KS Stadion Śląski, Gwarek Zabrze, GKS Grunwald, Gwarek Tarnowskie Góry, UKS Ruch Radzionków, Akademia Piłkarska Grzegorza Mielczarskiego, RKP ROW Rybnik czy RTS ODRA Kędzierzyn Koźle

Inicjatorem rozgrywek jest Fundacja Stonoga z siedzibą w Mikołowie

Od 2010 roku istnieje po to, by pomagać najbardziej potrzebującym - rodzinom w trudnej sytuacji materialnej, osobom starszym oraz nade wszystkim dzieciom, które na co dzień borykają się z niepełnosprawnością i chorobą. Finansuje leczenie, rehabilitacje, kupuje leki, żywność, niezbędne sprzęty ortopedyczne i usprawniające.  

Turniej został objęty Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Mikołów oraz Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Katowicach, w przedsięwzięcie zaangażowali się patroni medialni: Telewizja TVP3  Katowice, Radio FEST, Gazeta Mikołowska oraz portal MojMikolow

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.fundacjastonoga.pl/turniej 

Charytatywny Turniej Piłkarski Fundacji Stonoga

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również