Wiadomości z Mikołowa

Burmistrz będzie rekomendował Radzie dodatkową pomoc restauratorom

 • Dodano: 2021-01-29 10:30

Informacja burmistrza Stanisław Piechuli odnośnie zwolnienia z opłaty za sprzedaż alkoholu przeznaczonego do spożycia na miejscu:

Szanowni Przedsiębiorcy z uwagi na pytania informuję, że właśnie weszły w życie przepisy pozwalające na zwolnienie z opłaty lub jej części za zezwolenie na sprzedaż alkoholu przeznaczonego do spożycia w miejscu sprzedaży. Do końca stycznia Państwo muszą zapłacić pierwszą ratę za sprzedaż w roku 2020, z czym nie można zwlekać gdyż jest bezwzględnym obowiązkiem. Natomiast po Państwa wpłatach w lutym przeanalizujemy wszystkie szczegóły i będę rekomendował Radzie Miejskiej podjęcie uchwały mającej na celu zwolnienie Państwa z tej opłaty lub jej części. Do tego czasu proszę uzbroić się w cierpliwość, gdyż najbliższa sesja odbywa się 23 lutego a taka decyzja może zapaść tylko w formie uchwały Rady Miejskiej.


Szczegóły:

Dz.U.2020.1842, Wersja z: 26 stycznia 2021 r.

.Art. 31zzca. [Możliwość wprowadzenia zwolnienia z opłaty za korzystanie z zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży bądź przedłużenia terminu na jej wniesienie]

 1. Rada gminy może, w drodze uchwały, zwolnić z opłaty, o której mowa w art. 111 ust. 1 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, należnej w 2020 r. lub w 2021 r. lub przedłużyć termin na jej wniesienie.
 2. W przypadku zwolnienia z opłaty, rada gminy, w uchwale, o której mowa w ust. 1, może przyznać zwrot określonej części opłaty pobranej od przedsiębiorców, którzy wnieśli jednorazowo opłatę:
 • za rok 2020 w terminie do dnia 31 stycznia 2020 r.;
 • za rok 2021 w terminie do dnia 31 stycznia 2021 r.
 1. Termin wniesienia opłaty należnej w:
 • 2020 r. może zostać przedłużony do dnia 31 grudnia 2020 r.;
 • 2021 r. może zostać przedłużony do dnia 31 grudnia 2021 r.
 1. Przepisu ust. 1 nie stosuje się do opłat za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży.
 
 
Burmistrz będzie rekomendował Radzie dodatkową pomoc restauratorom

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

 • wacek

  zabawni ludzie:) w miescie po 23 zwykły kowalskinie kupi alkoholu natomiast w burzuazyjnej wawie w sejmie miejscu pracy jest "kawiarenka" co serwuje "wykwintne" alkohole naszymi "sterowniczymi narodu" temat omijany przez wszystkie media......ps.spadł snieg nie da sie jezdzic po miescie samochodem.....czyzby oszczednosci???

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.