Wiadomości z Mikołowa

Bez masek dziś ani rusz! Smog nad całym regionem

  • Dodano: 2018-01-02 09:45

Ci, którzy dziś rozpoczęli pierwszy dzień roboczy nowego roku z pewnością nie powinni oddychać pełną piersią w drodze do pracy. Stężenie pyłów zawieszonych w Mikołowie i sąsiednich miastach jest bardzo wysokie!

Wystarczy spojrzeć na popularne aplikacje na smartfony alarmujące o występowaniu smogu – zarówno w najbliższych naszemu powiatowi terytorialnie Tychach, jak i Gliwicach, czy Pszczynie wskaźniki aż biją po oczach ostrzegawczą czerwienią! Mikołów, wraz z pozostałymi gminami powiatu mikołowskiego wkrótce dołączy do grupy miast posiadających własne czujniki zanieczyszczenia powietrza (o czym pisaliśmy kilka tygodni temu). Obecnie musimy opierać na wskazaniach sprzętu, którym dysponują ościenne miasta.

Przestrzegamy – mieszkańcy Mikołowa, którzy nie muszą dziś opuszczać swoich domów lepiej, by w nich pozostali. Najbardziej narażeni na negatywne skutku smogu są seniorzy, osoby przewlekle chore (zwłaszcza cierpiące na schorzenia dróg oddechowych), a także dzieci i kobiety w ciąży. Pozostałe osoby, zwłaszcza długo przebywające na powietrzu, powinny zaopatrzyć się w dziś maski przeciwpyłowe z filtrem HEPA, który chroni przed wdychaniem pyłów PM10 i PM2,5.

Bez masek dziś ani rusz! Smog nad całym regionem

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również