Wiadomości z Mikołowa

Akcja Znicz 2019 w powiecie mikołowskim

  • Dodano: 2019-10-29 11:00

31 października 2019 roku rozpoczną się działania "ZNICZ 2019".

Akcja potrwa do 4 listopada 2019 roku. Policjanci z Mikołowa oraz komisariatów w Orzeszu i Łaziskach Górnych apelują o ostrożną i rozsądną jazdę, dostosowywanie się do oznakowań ograniczających prędkość, zakazujących parkowanie pojazdów czy nakazujących ruch jednokierunkowy. Na terenie powiatu mikołowskiego wystąpią zmiany organizacji ruchu.

W związku ze wzmożonym ruchem drogowym w okolicy cmentarzy na terenie niektórych miejsc powiatu mikołowskiego, wzorem lat poprzednich, wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu:

MIKOŁÓW - CENTRUM

Termin wprowadzenia organizacji ruchu: 01 listopada godzina 00:00 do 03 listopada godzina 24.00

  • Wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na odcinku ul. Cmentarnej: od skrzyżowania z ul. Krakowską do skrzyżowania z ul. Janasa
  • Wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na odcinku ul. Janasa: od skrzyżowania z ul. Cmentarną i dalej wzdłuż os. Grunwaldzkiego- aż do wyjazdu na ul. Krakowską

Ruch jednokierunkowy zostanie wprowadzony poprzez zastosowanie znaków drogowych pionowych informacyjnych D-3 "droga jednokierunkowa", zakazu B-2 "zakaz wjazdu", B-21 "zakaz skręcania w lewo", B- 22 "zakaz skręcania w prawo", nakazu C-2 "nakaz jazdy w prawo za znakiem", C-4 "nakaz jazdy w lewo za znakiem", C-7 "nakaz jazdy prosto lub w lewo". Dodatkowo zostaną umieszczone znaki drogowe pionowe ostrzegawcze A-12c "zwężenie jezdni lewostronne". W celu przekierowania ruchu pojazdów na prawą stronę jezdni w ciągu ul. Cmentarnej na skrzyżowaniu z ul. Janasa oraz przy wyjeździe z os. Grunwaldzkiego na ul. Krakowską zostaną ustawione tablice prowadzące U-3c.

MIKOŁÓW- BOROWA WIEŚ

Termin wprowadzenia organizacji ruchu:  01 listopada godzina 00:00 do 03 listopa godzina 24.00

  • Wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na odcinku ul. Malinowej

GMINA WYRY

Termin wprowadzenia organizacji ruchu: 01 listopada godzina 06.00 do 04 listopada godzina 08.00

  • Zmiana organizacji ruchu nastąpi przy ul. Zjednoczenia, ul. Dwór oraz Słonecznej

Wprowadzenie zmiany organizacji ruchu ma na celu rozładowanie ruchu spotęgowanego w okresie świąt. Tymczasowe ułożenie znaków B-36 wzdłuż ul. Zjednoczenia, Dwór oraz ul. Słonecznej w Wyrach pozwoli zapewnić ciągłą przejezdną niniejszych ciągów komunikacyjnych. Z uwagi na wąską nawierzchnię zlokalizowaną wzdłuż cmentarza parafialnego, ustawione zostaną znaki D-3 mające za zadanie ukierunkowanie ruchu w jedną stronę celem utrzymania przepustowości w/w dróg. Na ul. Słonecznej, w miejscu, gdzie staje się ona drogą dwukierunkową, należy ustawić znak ostrzegawczy A-20 (odcinek jezdni o ruchu dwukierunkowym).

Wprowadzenie zmiany organizacji ruchu mają na celu rozładowanie ruchu spotęgowanego w okresie świąt. Prosimy wszystkich kierowców i pieszych o bezwzględne przestrzeganie poleceń osób kierujących ruchem. Jak co roku za zabezpieczenie w rejonie cmentarzy, parkingów oraz ulic o zmienionej organizacji ruchu odpowiadać będą mundurowi. Prosimy parkować w miejscach do tego przeznaczonych, a w szczególności zwracać uwagę na znaki drogowe.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również