Wiadomości z Mikołowa

Akcja "Znicz 2018". Zmiany w organizacji ruchu!

  • Dodano: 2018-10-30 10:45

W związku z dniem Wszystkich Świętych mieszkańcy naszego powiatu oraz osoby przyjezdne powinny spodziewać się zmian w organizacji ruchu. Policjanci podczas prowadzonych działań "Znicz 2018" będą czuwać nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Ich zadaniem będzie przede wszystkim pomoc uczestnikom ruchu drogowego oraz zapewnienie płynności ruchu - zwłaszcza w pobliżu cmentarzy.

W związku ze Świętem Zmarłych przewidziano zmiany organizacji ruchu drogowego na terenie powiatu mikołowskiego w następujących miejscach:

MIKOŁÓW

Termin wprowadzenia organizacji ruchu: 3.10-2.11.2018r.

  • Wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na odcinku ul. Cmentarnej od skrzyżowania z ul. Krakowską do skrzyżowania z ul. Janasa
  • Wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na odcinku ul. Janasa od skrzyżowania z ul. Cmentarną i dalej wzdłuż os. Grunwaldzkiego, aż do wyjazdu na ul. Krakowską

Ruch jednokierunkowy zostanie wprowadzony poprzez zastosowanie znaków drogowych pionowych informacyjnych D-3 "droga jednokierunkowa", zakazu B-2 "zakaz wjazdu", B-21 "zakaz skręcania w lewo", B- 22 "zakaz skręcania w prawo", nakazu C-2 "nakaz jazdy w prawo za znakiem", C-4 "nakaz jazdy w lewo za znakiem", C-7 "nakaz jazdy prosto lub w lewo". Dodatkowo zostaną umieszczone znaki drogowe pionowe ostrzegawcze A-12c "zwężenie jezdni lewostronne". W celu przekierowania ruchu pojazdów na prawą stronę jezdni w ciągu ul. Cmentarnej na skrzyżowaniu z ul. Janasa oraz przy wyjeździe z os. Grunwaldzkiego na ul. Krakowską zostaną ustawione tablice prowadzące U-3c.

MIKOŁÓW- BOROWA WIEŚ

Termin wprowadzenia organizacji ruchu: 31.10-11.2018r.

  • Wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na odcinku ul. Malinowej

GMINA WYRY

Termin wprowadzenia organizacji ruchu: 1-5.11.2018r.

Zmiana organizacji ruchu nastąpi przy ul. Zjednoczenia, ul. Dwór oraz Słonecznej

  • Wprowadzenie zmiany organizacji ruchu ma na celu rozładowanie ruchu spotęgowanego w okresie świąt. Tymczasowe ułożenie znaków B-36 wzdłuż ul. Zjednoczenia, Dwór oraz ul. Słonecznej w Wyrach pozwoli zapewnić ciągłą przejezdną niniejszych ciągów komunikacyjnych. Z uwagi na wąską nawierzchnię zlokalizowaną wzdłuż cmentarza parafialnego, ustawione zostaną znaki D-3 mające za zadanie ukierunkowanie ruchu w jedną stronę celem utrzymania przepustowości w/w dróg. Na ul. Słonecznej, w miejscu, gdzie staje się ona drogą dwukierunkową, należy ustawić znak ostrzegawczy A-20 (odcinek jezdni o ruchu dwukierunkowym).

Wprowadzenie zmiany organizacji ruchu mają na celu rozładowanie ruchu spotęgowanego w okresie świąt. Prosimy wszystkich kierowców i pieszych o bezwzględne przestrzeganie poleceń osób kierujących ruchem. Jak co roku za zabezpieczenie w rejonie cmentarzy, parkingów oraz ulic o zmienionej organizacji ruchu odpowiadać będą mundurowi. Prosimy parkować w miejscach do tego przeznaczonych, a w szczególności zwracać uwagę na znaki drogowe.

Apelujemy również do wszystkich pieszych o założenie elementów odblaskowych, które zwiększą waszą widoczność i spowodują, że będziecie szybciej zauważeni przez kierowców, co da im odpowiedni czas na zareagowanie. Życie jest znacznie droższe niż odblask!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również