Wiadomości z Mikołowa

70-letnia kobieta potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych w Mikołowie

  • Dodano: 2023-12-20 13:45

Dziś rano na krajowej "wiślance" w Mikołowie-Kamionce doszło do potrącenia pieszej. 70-letnia kobieta przechodziła przez regulowane sygnalizacją świetlną oznakowane przejście. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący ciężarówką nie zauważył pieszej ani tego, że miał czerwone światło.

70-letnia kobieta potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych w Mikołowie

Do wypadku doszło rano przed godziną 6.00 na DK 81 w mikołowskiej dzielnicy Kamionka na pasie w kierunku Wisły. Wstępne ustalenia policjantów drogówki wskazują, że kierujący samochodem ciężarowym marki DAF nie zauważył pieszej, która przechodziła przez oznakowane przejście, w dodatku regulowane sygnalizacją świetlną. Według zebranego dotychczas materiału dowodowego wynika, że 36-latek zignorował czerwone światło. Mężczyzna był trzeźwy. Pobrano próbki jego krwi celem dalszych badań pod kątem substancji niedozwolonych.

Poszkodowana trafiła do szpitala. Według informacji przekazanej przed medyków kobieta doznała licznych obrażeń i urazów, w tym złamań. Czynności w sprawie prowadzą policjanci mikołowskiej komendy.

- Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych, dostosowanie prędkości do warunków drogowych oraz koncentrację i czujność! Brak, chociażby jednego z tych elementów, jak widać na przykładzie wypadku z 70-latką, może prowadzić do poważnych konsekwencji! - czytamy na stronie KPP Mikołów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również