Wiadomości z Mikołowa

4 nowe izolatki dla chorych na COVID-19

  • Dodano: 2021-01-14 06:30, aktualizacja: 2021-01-14 07:26

4 izolatki, 10 łóżek covidowych, nowy zbiornik na tlen medyczny. Członkowie Zarządu Powiatu sprawdzali tempo i efekty ostatnich prac modernizacyjnych w Centrum Zdrowia w Mikołowie.

Starosta Mikołowski Mirosław Duży, wicestarosta Tadeusz Marszolik oraz członkini Zarządu Powiatu Grażyna Nazar spotkali się z Prezesem Spółki Cezarym Tomiczkiem oraz dr n. med. Jackiem Czaplą, dyrektorem ds. medycznych szpitala powiatowego.

Zgodnie z wskazaniem MZ mikołowskie Centrum Zdrowia przygotowało cztery izolowane sale chorych z 10-cioma łóżkami dla pacjentów z pozytywnym wynikiem testu w kierunku SARS-CoV-2. Izolatki wyposażone są w 10 kardiomonitorów, śluzy i lampy bakteriobójcze. W salach zamontowany został także nowoczesny system nawiewno-wywiewny. Dodatkowo w połowie stycznia w szpitalu ma się zakończyć montaż trzytonowego zbiornika na tlen medyczny.

- W ten sposób chcemy się zabezpieczyć przed sytuacją jego braku, tym bardziej, że w ostatnich tygodniach starego roku mieliśmy kilka dni, kiedy jego zapasy były na wyczerpaniu. Brak tlenu medycznego byłby równoznaczny z koniecznością zamknięcia szpitala. Ze względu na czasowe zamykanie oddziałów w innych szpitalach przyjmujemy obecnie chorych z całego regionu, w zdecydowanej większości trafiają do nas pacjenci spoza naszego powiatu, przede wszystkim z Tychów- podkreśla prezes Centrum Zdrowia Cezary Tomiczek.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również