Wiadomości z Mikołowa

31. Finał WOŚP już w najbliższą niedzielę. Co przygotował mikołowski sztab WOŚP?

 • Dodano: 2023-01-24 10:15, aktualizacja: 2023-01-24 11:26

Koncerty, Sportowa Sobota z WOŚP, Bieg "Od serca dla serca", Rowerowanie z sercem, foodtrucki – to i wiele innych czekać będzie na mikołowian podczas 31. Finału WOŚP. Znamy już muzyczne gwiazdy!

Do 29 stycznia już tylko kilka dni, a mikołowski sztab WOŚP i UM Mikołów zaprezentowali wspólnie oficjalny „rozkład jazdy” 31. Finału WOŚP, który odbędzie się głównie na miejskim rynku (ale nie tylko). W tym roku mikołowski sztab WOŚP zapewnił mikołowianom szereg atrakcji - coś dla siebie znajdą nie tylko fani muzyki, ale również aktywni mieszkańcy, którzy ze sportem są za Pan brat nawet zimą.

W Finałową niedzielę już o 10.00 na mikołowskim rynku wystartuje czwarta edycja Biegu „Od serca dla serca” zorganizowana we współpracy z mikołowskim Biegatonem. W biegu może wziąć udział każdy chętny, bez względu na wiek. Bieg (a także marsz, gdyż zawody są przewidziane również dla osób spacerujących i uprawiających nordic walking) ma dystans 1,5 km.

Biuro biegu czynne będzie już od godziny 9:00, znajdziecie je na rynku w okolicach pomnika św. Wojciecha. To tam będzie można zapisać się na bieg, odebrać swój numerek startowy, podpisać regulamin i odebrać koszulki (dotyczy osób, które zgłosiły się w specjalnym formularzu, przypominamy, że koszulki należy odebrać do godziny 12:00, po tej godzinie szansę na koszulkę będą mieli pozostali uczestnicy biegu). Rozpocząć i zakończyć można w dowolnym momencie. Biegać będziemy aż do 14.00 - informuje STS Biegaton.

Wszelkie niezbędne informacje dostępne są na stronie wydarzenia na Facebooku.

Bieg, rowerowanie, e-sport i morsowanie! Sportowy 31. Finał WOŚP

To nie jedyne sportowe wydarzenia w ramach zbliżającego się Finału WOŚP. MOSiR Mikołów poinformował, że będzie można wziąć udział w Sportowej Sobocie z WOŚP. Na hali sportowej MOSiR-u o godz. 10.00 rozpocznie się turniej siatkówki drużyn mieszanych, od godz. 16.00 będzie można zatańczyć zumbę z Reglą oraz wziąć udział w zajęciach ogólnorozwojowych dla dzieci i młodzieży.

Szczegóły w profilu wydarzenia na Facebooku.

To jednak nie wszystko – mamy też dobre informacje dla fanów dwóch kółek! O’Rety Team jak zwykle nie odpuszcza i zaprasza na kolejną edycję Rowerowania z Sercem, która wystartuje w południe na mikołowskim rynku.

O'Rety! V Rowerowanie z Sercem Hasło trasy: rozjeżdżamy bakterię!  Wykręcimy 31. km na 31. Finał WOŚP. Walczymy z sepsą, zatem trasa skomplikowana jak krwioobieg. Tradycyjnie, nie ma zapisów. Po prostu bądź! Ruszamy w niedzielę w samo południe z serca miasta. Po drodze sprawdzimy główne arterie i niektóre organy, a właściwie fortepian - informują Aneta Esnekier i spółka.

Szczegółowe informacje dostępne na profilu O’Rety Team i stworzonym przez fundację wydarzeniu.

Ci, którym mróz i przejmujące zimno niestraszne powinni w niedzielę ruszyć na Starganiec. Po raz kolejny  mikołowskie Morsy grają z WOŚP. Już o godzinie 11.00 każdy chętny będzie mógł zacząć swoją przygodę z morsowaniem, a zapaleni sympatycy pływania w lodowatej wodzie z pewnością nie odpuszczą tak szczytnej okazji!

Dla pierwszych 20 morsów mamy przewidziany WOŚPowy gadżet, który pozwoli na utrzymanie odrobiny ciepła - informują organizatorzy.

Sztab WOŚP w porozumieniu z MGA esports organizuje również E-sportowy Turniej Charytatywny w formie online i który zaczął się w miniony weekend, 21 stycznia.

Zawodnicy zmierzą się indywidualnie w Hearthstone Standard i BattleGrounds oraz drużynowo w potyczkach League of Legends! Z turnieju zostanie przeprowadzona transmisja z komentarzem, podczas której będzie można wziąć udział w zbiórkach charytatywnych oraz konkursach dla widzów. Turnieje nie będą nakładały się wzajemnie czasowo, aby uczestnicy mogli wziąć udział w każdym z nich! – informują organizatorzy.

Wśród nagród znalazł się sprzęt komputerowy ufundowany przez sponsorów i organizatorów o wartości ponad 4 tysięcy złotych. Szczegóły turnieju, jego harmonogram i zapisy dla chętnych znalazły się na stronie wydarzenia na Facebooku.

Fani muzyki i dobrego jedzenia też znajdą coś dla siebie

Osoby, które nie mogą bądź nie chcą wziąć udziału w stricte sportowych wydarzeniach podczas 31. Finału WOŚP w Mikołowie również mogą liczyć na moc atrakcji.

Już w sobotę w swoje progi zaprasza Herbateka, która organizuje specjalny wieczór poświęcony Finałowi WOŚP.

Zapraszamy od godziny 18.00 do udziału w takich atrakcjach jak muzyka live, spotkania z zaprzyjaźnionymi artystami oraz specjalne WOŚPowe wypieki. Udział w koncertach jest nieodpłatny, w zamian mamy nadzieję na Waszą hojność i przekazywanie datków do puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - zapowiadają właściciele Herbateki.

W niedzielę na smakoszy na mikołowskim rynku będzie również czekać Zlot Foodtrucków. Wśród wystawców Powieprzeni, Strasse Burger, Kurtosz Kołacz, Owocówka, Zakręcony ziemniak i frytki. Z oferty będzie można skorzystać od 12.00 do 20.00.

Już o 10.00 do wspólnej zabawy podczas specjalnej gry terenowej zaprasza Hufiec ZHP Ziemi Mikołowskiej. Ma być to świetna okazja do sprawdzenia swoich umiejętności przedsiębiorczych i smykałki do biznesów.

Jeśli lubicie grać w Monopoly, to wydarzenie jest właśnie dla Was! Udział mogą wziąć drużyny 4 osobowe, w wieku powyżej 12. lat (jeśli w drużynie nie będzie osoby pełnoletniej, to wymaga się zgody opiekuna prawnego) - informują organizatorzy.

Wydarzenia muzyczne rozpoczną się oficjalnie o godzinie 14.30, a dla mikołowian zagrają:

 • 15.00 – Maddie
 • 16.30 – Wonsy
 • 18.00 – Ferbi

Podczas Finału jak zwykle nie zabraknie licznych licytacji, o 20.00 tradycyjne Światełko do Nieba.

Wśród wydarzeń towarzyszących znalazły się akcja Książka w ciemno na mikołowskim rynku (od 14.00 do wyczerpania zapasów).

Wspomóc sztab WOŚP w Mikołowie można już teraz!

29 stycznia nie będzie Cię w Mikołowie? Wesprzeć mikołowski sztab WOŚP można już dziś! W jaki sposób? Bardzo prosto – od wielu dni działa już specjalna wirtualna e-Skarbonka [LINK], a na koncie widnieje już blisko 3 300 złotych.

Komentarze (4)    dodaj »

 • Olek

  Zbiórka na nowe auto dla owsika i milionów dla jego famili brawo !

 • Władek

  Jak co zachoruje dziecko pamiętaj żeby nie korzystać ze sprzętu który będzie dostępny dzięki familii ...Owsiaka

 • Irek

  Brak słów lepiej milcz pajacu

 • Michał

  Oooooo jaka świnka się odezwała haha ..... żal [...]cię ściska co nie... leczymy się w szpitalu MSWiA więc nam nie zależy co nie? ....wujek, ciocia, mamusia, tatuś przy korycie od 7 lat prawda?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również