Wiadomości z Mikołowa

160 wykroczeń podczas akcji "Bezpieczny weekend - Wielkanoc" w powiecie mikołowskim

  • Dodano: 2019-04-24 11:00

Świąteczny, długi weekend za nami. Wczoraj o godzinie 6.00 zakończyła się prowadzona od piątku na terenie naszego województwa akcja "Bezpieczny Weekend-Wielkanoc".

W tym czasie nad bezpieczeństwem na drogach powiatu mikołowskiego czuwało 46 policjantów drogówki wspieranych przez mundurowych innych pionów służbowych. Bezpieczeństwo na drodze jest jednym z głównych celów, jakie stawiają przed sobą policjanci ruchu drogowego.

Każdego roku okres Świąt Wielkanocnych to czas wzmożonej pracy policjantów pełniących służbę na drogach.

Również w tym roku mundurowi na Śląsku czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców i podróżujących oraz prowadzili akcję „Bezpieczny Weekend-Wielkanoc”. Działania rozpoczęły się w piątek o godzinie 6.00, a zakończyły wczoraj o godzinie 6.00. W tym czasie 46 policjantów mikołowskiej drogówki czuwało nad bezpieczeństwem na drogach powiatu mikołowskiego. Wspierali ich mundurowi innych pionów służbowych. Na drogi wyjechało więcej patroli. Do głównych zadań mundurowych należało kontrolowanie stanu trzeźwości kierowców, sprawdzanie, w jaki sposób przewożeni są pasażerowie oraz eliminowanie z dróg kierowców z tzw. ciężką nogą.

W czasie trwania akcji w naszym powiecie skontrolowano 172 pojazdy oraz trzeźwość 1211 kierujących. Policjanci ujawnili w tym czasie ogółem 160 wykroczeń w ruchu drogowym z czego na kierujących nałożyli 87 mandatów karnych za przekroczenie dozwolonej prędkości co stanowiło zdecydowaną większość wszystkich ujawnionych. Z ruchu drogowego mundurowi wyeliminowali dwóch kierujących: jednego nietrzeźwego rowerzystę z ponad "promilem" oraz kierującą renault laguną, która miała ponad pół promila alkoholu w organiźmie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również