Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

11-letnia Greta z Mikołowa walczy z ostrą białaczką szpikową. Czeka na naszą pomoc!

 • Dodano: 2019-07-30 18:00

Dzielna mieszkanka Mikołowa nie poddaje się w walce z ostrą białaczką szpikową. Dziewczynka czeka na naszą pomoc!

Greta Sikora to niespełna jedenastoletnia mieszkanka Mikołowa. Pod koniec maja 2019 roku u dziewczynki, na podstawie morfologii i badań szpiku oraz płynu mózgowo-rdzeniowego, zdiagnozowano u Grety ostrą białaczkę szpikową. Aktualnie mikołowianka jest pacjentką Oddziału Hematologii i Onkologii Dziecięcej szpitala w Zabrzu, gdzie przyjmuje chemioterapię.

Greta bardzo lubi rysować, szkicować i kolorować, uwielbia śpiew i taniec. Ma starszego brata Pawła, z którym jest bardzo zżyta. W wolnych chwilach dziewczynka gra na komputerze i ogląda ulubione seriale i filmy.

Dla małej mikołowianki ogromnym przeżyciem jest utrata długich włosów w wyniku leczenia. Bardzo chciałaby wrócić do domu, spotkać się z przyjaciółmi i zapomnieć o chorobie. Fundacja Iskierka, której Greta jest podopieczną, apeluje o wsparcie procesu leczenia dziewczynki poprzez darowizny na jej indywidualny numer subkonta oraz podzielenie się 1 proc. podatku w okresie rozliczeniowym. 

Jak pomóc Grecie? Wystarczy wpłacić dowolną sumę na konto Fundacji Iskierka:

Fundacja ISKIERKA
Warszawa 02-047, Adama Pługa 1/2
ING Bank Śląski nr konta: 38 1050 0099 6781 1000 1000 0874
Wpłaty zagraniczne dla każdej waluty: PL38 1050 0099 6781 1000 1000 0874
BIC (SWIFT): INGBPLPW
1%  KRS 0000248546
cel szczegółowy: „Greta SIKORA”

Moja córeczka zmaga się ze złośliwym nowotworem krwi, a niestety niektóre leki nie są refundowane albo nie są dostępne w Polsce i trzeba je sprowadzać np. ze Szwajcarii, zwłaszcza takie które trzeba podać w sytuacjach bezpośrednio zagrażających życiu, a wynikających z powikłań po chemioterapii bądź z rozmaitych zakażeń, które się zdarzają przy zerowej odporności w trakcie leczenia tego typu nowotworu. 
W takich sytuacjach pisze się podanie do dyrekcji szpitala i niestety często spotyka z odpowiedzią odmowną z racji wysokich kosztów zakupu i sprowadzenia leku oraz niepewnych rokowań pacjenta. Jedyne co pozostaje wtedy zdesperowanej rodzinie to zwrócenie się o pomoc do fundacji, dlatego założyliśmy konto. Bardzo Was proszę o wpłacanie jakichkolwiek kwot ... Nie chce zawieść mojego dziecka jeśli znajdzie się nagle w dramatycznej sytuacji... Dziękuję za zrozumienie i pomoc – prosi Elżbieta Sikora, mama małej Grety.

Następna informacja

Komentarze (7)    dodaj komentarz »

 • Anonim

  Witam. Czy może jest ktoś kto może mi powiedzieć coś na temat stanu zdrowia Grety? Moja siostra chodzi z nią do szkoły, ale niczego od nikogo się nie dowiedziałyśmy. Czy jest jakaś stronka / Grupka np na fb

 • Kacper kaźmierski 4b/5b

  Greta Walcz

  • Kacper kaźmierski 4b/5b
   2019-08-01 21:54
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Kacper kaźmierski 4b/5b

  Greta dobrze rze walczyszrz

  • Kacper kaźmierski 4b/5b
   2019-08-01 21:52
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • JOLA

  BÓG CIĘ KOCHA GRETO-WALCZ...

 • Czytelniczka

  Czy Bóg istnieje?.. Jeśli tak... To dlaczego pozwala jej cierpieć? Niczemu winna... Ehhhh

 • Gość

  Czy mają chorować tylko ludzie starzy, a może w wieku średnim??? Współczuję dziewczynce bardzo i życzę powrotu do zdrowia, ale takie gadanie o Bogu czy gdzie jest Bóg doprowadza mnie do szału, możemy równie dobrze gadać czemu nie chorują tylko ludzie bogaci, w końcu mogą trochę życia wykupić

 • Starsi

  Biedny człowiek,który nie traci zapału do pasji.Coś pięknego.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.