Wiadomości z Mikołowa

Uległeś wypadkowi samochodowemu? Sprawdź na jak wysokie zadośćuczynienie możesz liczyć

  • Dodano: 2022-10-24 08:30, aktualizacja: 2022-10-24 08:44

Wypadki chodzą po ludziach! Niestety nie każdy ma tyle samo szczęścia i nieraz zdarzenie takie niesie opłakane skutki. Osobom poszkodowanym w takich przypadkowych należy się godna rekompensata w postaci odszkodowania ale nie tylko! Warto również rozpocząć starania o zadośćuczynienie mające na celu pokrycie wszelkich szkód o charakterze niematerialnym. W niniejszym artykule przedstawimy Ci podstawowe czynniki, które mają wpływ na jego wysokość. Czytaj dalej!

Sprawdź dlaczego wiek i płeć mają wpływ na wysokość zadośćuczynienia

Zgodnie z przyjętymi przepisami zadośćuczynienie w odróżnieniu od odszkodowania ma pozwolić na pokrycie szkód niemajątkowych, czyli innymi słowy mówiąc odniesionych cierpień natury fizycznej, a tym samym psychicznej. Określenie jego wysokości ma charaktery indywidualny i niestety nie należy do najłatwiejszych. Oczywiście wśród najważniejszych kryteriów branych pod uwagę wyróżnia się stopień odniesionych obrażeń, kalectwo, oszpecenia oraz czas dochodzenia do siebie. Warto wiedzieć, że trudność w we właściwym ocenieniu sprawy powoduje, że zwraca się uwagę na takie aspekty jak np. wiek poszkodowanego. Powszechnie uważa się, że osoby młode, mające całe życie przed sobą, które przed wypadkiem cieszyły się niemalże idealną kondycją zdrowotną, znacznie gorzej radzą sobie z cierpieniami wywołanymi uszczerbkiem zdrowotnym. Nie bez znaczenia pozostaje również płeć. Odniesione obrażenia np. w przypadku kości miednicznych kobiet może uniemożliwić im posiadanie potomstwa, gdzie u mężczyzny tego typu uszczerbek nie wpłynie na płodność.

Zasługujesz na wysoką rekompensatę swoich cierpień! Uzyskaj ją z pomocą specjalistów

Przy ustalaniu wysokości zadośćuczynienia równie ważne jest to jak wyglądało życie poszkodowanego przed wypadkiem. Ocenie poddaje się rodzaj wykonywanej pracy. Niektóre obrażenia mogą spowodować, że dotychczasowy tryb będzie niemożliwy do dalszego prowadzenia. Reorganizacja życia oraz pogodzenie się z utratą pewnych możliwości również może przyczyniać się do przyznania nieco wyższej kwoty. Musisz mieć świadomość, że w odróżnieniu od odszkodowania to właśnie ten rodzaj rekompensaty wyróżnia się bardzo indywidualnym podejściem oraz delikatnością. Każdy zupełnie inaczej radzi sobie z odniesiona tragedią. Często trudny charakter emocjonalny sprawy, uniemożliwia osobie poszkodowanej racjonalne ocenie wysokości przyznanej kwoty. Jeśli masz wątpliwości czy zadośćuczynienie nie zostało zaniżone odwiedź stronę www.tuodszkodowania.pl/zadoscuczynienie/ i skorzystaj z pomocy wysoce wykwalifikowanych adwokatów z AIF Kancelarii. Nie tylko dokładnie przeanalizują Twoją sytuacje ale także pomogą w staraniu się o wyższą kwotę. Pamiętaj, że decydując się na pomoc adwokata, zyskujesz sprzymierzeńca, dającego Ci nieocenione wsparcie w tym trudnym momencie! Daj sobie pomóc i powierz swoją sprawę profesjonalistom! Bezpłatna konsultacja czeka!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.