Wiadomości z Mikołowa

Ubezpieczenie dla kurierów – jakie wybrać?

  • Dodano: 2018-10-02 13:00

Narzędziem pracy dla kuriera jest samochód. Bez niego ani rusz. Gdy zdarzy się wypadek lub nawet mała awaria, a pojazd będzie musiał zobaczyć mechanik, wykonywanie obowiązków stanie pod znakiem zapytania. Można jednak uchronić się od tego typu sytuacji. Wystarczy zainwestować w ubezpieczenie dla kuriera by zminimalizować ryzyko przestoju i utraty przychodów.

Co może zostać objęte ochroną ubezpieczeniową? Dlaczego trzeba być czujnym podczas zakupu polisy? Tego dowiesz się z dalszej części artykułu. Zapraszamy do lektury.

Idea ubezpieczenia dla kurierów

Podstawowym i obowiązkowym ubezpieczeniem dla kuriera jest ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (OC), które zresztą posiadać musi każdy uczestnik ruchu drogowego. W pracy na kuriera czyha jednak o wiele więcej zagrożeń, przed którymi dobrze jest się zabezpieczyć. Spędzając za kółkiem kilkanaście godzin na dobę trudno o to, by w połowie lub pod koniec dniówki zachować taką samą czujność i skupienie jak na początku. A na drodze wystarczy chwila nieuwagi by zdarzyło się nieszczęście, którego konsekwencje będą bardzo dotkliwe.

Firmy ubezpieczeniowe coraz częściej wychodzą naprzeciw oczekiwaniom grupy klientów, jaką stanowią kurierzy, dbając o ich pracę i różne jej aspekty. Można więc znaleźć w ich ofercie specjalistyczne ubezpieczenia dostosowane do potrzeb kurierów i niebezpieczeństw, jakie mogą na nich czekać w pracy. Na Zachodzie ubezpieczenia tego typu funkcjonują pod nazwą Courier Insurance i cieszą się dużą popularnością w branży. Ich ideą jest chronić kuriera nie tylko w czasie wypadku komunikacyjnego, ale również w chwili innego rodzaju awarii, uniemożliwiających dostarczenie przesyłki na czas i pomagać w ekspresowym rozwiązywaniu problemów.

Jak wybrać ubezpieczenie dla kurierów?

Zastanawiający się nad tym, jakie ubezpieczenie wybrać, doradza się zwrócenie największej uwagi na jego zakres, czyli w jakich sytuacjach możemy liczyć na wsparcie i pomoc. Ochrona może obejmować jednego pracownika, jak również całą kadrę w firmie, dotyczyć podstawowych zagrożeń drogowych, ale też sytuacji skrajnych jak kradzież towaru. Jeśli chodzi o ubezpieczenie dla firm łatwiej jest wynegocjować korzystne stawki i zniżki, dlatego korzystniej jest się ubezpieczać w grupie niż na własną rękę.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.