Wiadomości z Mikołowa

Magazyn do wynajęcia. Czym jest self storage?

  • Dodano: 2022-08-11 10:15

Jesteś w trakcie przeprowadzki i nie wiesz, gdzie możesz przechować kartony z rzeczami lub meble? A może planujesz remont i zastanawiasz się, gdzie przenieść meble, których nie da się już schować w piwnicy? Self storage jest idealną odpowiedzią na Twoje potrzeby!

Róża Rent oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe, zwane samoobsługowymi boksami, które mogą wynająć osoby prywatne lub firmy. Jest to potwierdzone umową wynajmu. Ofertę wynajmu hali położonej w Katowicach można znaleźć na stronie rozarent.pl. Ma ona dostęp do hali położonej w ścisłym centrum Katowic, w okolicy ul Hutniczej.

Magazyn do wynajęcia może wybrać każdy, kto potrzebuje dodatkowych paru metrów kwadratowych powierzchni. Jak informuje https://rozarent.pl/blog/bid-41-zmiany-na-rynku-rozwoj-self-storage, magazyny znajdują się na hali mającej konstrukcję stalową, nie trzeba więc obawiać się czynników, chociażby pogodowych, ponadto lokale mają możliwość dostosowania temperatury. Lokal użytkowy jest ze wszech miar przystosowany do przechowywania!

Jeżeli więc masz rzeczy, które zajmują niepotrzebne miejsce w Twoim domu, ale są dla Ciebie ważne, magazyn do wynajęcia jest idealnym pomysłem. Możesz zaznaczyć, że chcesz podpisać umowę na miesiąc i sprawdzić, czy oferowany metraż jest odpowiedni. Zazwyczaj magazyn samoobsługowy może mieć od 1 do 10 m2 i wysokości ok. 3 m2, zatem każdy znajdzie odpowiednio duży lokal dla siebie. 

Czy magazyn do wynajęcia opłaciłby się klientom biznesowym?

Na boksy decydują się najczęściej klienci biznesowi (podmioty gospodarcze wynajmują ok. 60% wszystkich magazynów), gdyż jest to bardziej opłacalne niż wynajem całej hali magazynowej w celu przechowywania np. dokumentów. 

Jakie funkcje może pełnić boks?

Moduł magazynowy może pełnić funkcję magazynową, w której można przechowywać wszelkie meble, rzeczy prywatne, sprzęt sportowy czy nawet pojazdy (samochody i motory).

Pamiętaj jednak, że nie wolno przechowywać tam roślin, zwierząt, produktów spożywczych, a także paliw. Stanowiłoby to ryzyko.

Dlaczego warto zdecydować się na wynajem boksu?

Proponowane do wynajęcia magazyny mają wiele zalet. Warto z nich skorzystać, jeżeli nie chcesz zajmować zbędnego miejsca w twoim mieszkaniu, ponieważ mogłoby to się wiązać z przeprowadzką do większego lokum i dodatkowymi kosztami. Na miejscu jest również dostępny wózek widłowy, który można wykorzystać podczas przenoszenia sprzętu. Magazyny są bezpieczne, a wejść do nich mogą tylko klienci – przez 24/h.

Co prawda do tej pory z usług self storage korzystają przeważnie firmy, lecz statystyki idą w górę. W USA, Europie, Australii, Japonii, boksy magazynowe są używane od dawna, a ich potencjał jest ceniony zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Coraz więcej naszych rodaków także przekonuje się do tej idei.

Procedura wynajmu magazynu

Długości umowy najmu mogą być różne, w zależności od preferencji klienta. Wynajem hali możliwy jest nawet na miesiąc, dla każdej pełnoletniej osoby lub firmy, na podstawie dowodu osobistego. Zrezygnowanie z umowy nie jest płatne. Zazwyczaj najemcy pobierają kaucję w wysokości miesięcznej kwoty należnej za wynajem. Oczywiście, pomieszczenie należy oddać w stanie nienaruszonym, aby następni użytkownicy mogli z niego korzystać bezproblemowo.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.