Wiadomości z Mikołowa

Jak dobrze zaprojektować łazienkę dla osób niepełnosprawnych?

  • Dodano: 2017-12-11 09:30

Dostosowanie toalet dla niepełnosprawnych, jest ostatnio tematem topowym. Jesteś jedną z tych osób, które właśnie teraz aranżują tego typu pomieszczenie. Szukasz inspiracji? Chcesz wiedzieć jak powinna wyglądać łazienka dla niepełnosprawnych? Jeśli tak, to jesteśmy tu właśnie dla Ciebie! Zapraszamy do nowego, niezwykłego sklepu internetowego. Swoją ofertę kierujemy do osób niepełnosprawnych, starszych i mających problem z poruszaniem się, a także do ich bliskich.

Bariery architektoniczne to dla osób niepełnosprawnych codzienność. Schody, progi, ciasne pomieszczenia, czy wysokie krawężniki to codzienność. Aranżacja dobrze wyposażonej toalety dla niepełnosprawnych jest nie lada wyzwaniem. Firma Higieniczny.pl, wie, jak to zrobić. Nasz asortyment odpowiada na potrzeby osób poruszających się na wózkach. Zajmujemy się dystrybucją sprzętów i dodatków, sprawiających, że łazienka dla niepełnosprawnych, jest nie tylko estetyczna, ale i użytkowa. Pokonaj z nami bariery architektoniczne, w swoim domu. Pozwól sobie i swoim bliskim na odrobinę luksusu we własnej łazience. Poznaj naszą ofertę. Tu kupisz między innymi poręcze łazienkowe, krzesełka do wanny, a także wiele innych akcesoriów, które zapewnią ludziom z ograniczeniami ruchowymi pełną swobodę i bezpieczeństwo. Jesteśmy nowopowstałym sklepem internetowym. Pomagamy urządzić łazienkę dla osób na wózkach tak, by były w niej jak najbardziej niezależni. Zapewniamy spokój opiekunom osób niepełnosprawnym, a osobom z problemami w poruszaniu się niezależność.

Przepis na aranżację idealną?

Tak jak nie ma jednego rodzaju niepełnosprawności ruchowej, tak nie występuje jeden, uniwersalny sposób na aranżację łazienki dla niepełnosprawnych. To dlatego, że każda osoba mająca problem z poruszaniem się jest inna. Jedna w ogóle nie stoi, potrzebuje pomocy przy przesiadaniu się. Inna stoi, tylko i wyłącznie przytrzymując się poręczy. Każdy z tych przypadków, wymaga indywidualnego podejścia. Higieniczny.pl dobrze o tym wie. Słuchamy swoich klientów. Razem dobieramy najlepsze rozwiązania aranżacyjne. Choć każde jest niepowtarzalne jak nasi klienci, istnieje kilka niezmiennych aspektów. Wszystkie produkty do wyposażenia łazienki dla osoboy niepełnosprawnej znajdą Państwo w sklepie https://higieniczny.pl/toaleta-dla-niepelnosprawnych.html.

Przestronność toalety dla niepełnosprawnych

Najbardziej oczywistym, ale zarazem najważniejszym elementem, którym powinna, a może nawet musi charakteryzować się łazienka dla niepełnosprawnych, jest jej przestronność. Przestronność w przypadku osób na wózkach , to możliwość bezproblemowego wjazdu wózkiem do łazienki, obrót i łatwe przemieszczenie się z wózka na toaletę. Pomogą w tym uchwyty, które również stanowią element oferty firmy Higieniczny.pl.

Przestrzeń pod umywalką

Osoby niepełnosprawne, tak jak wszyscy inni czasem potrzebują odpoczynku od codzienności. Na co zwracają uwagę, przy rezerwacji hotelu? Najważniejsza jest łazienka. Niby nie ma w tym nic dziwnego. Każdy potrzebuje komfortu. To, co daje komfort wózkowiczowi, nie jest już jednak takie oczywiste. W niewielu standardowych łazienkach hotelowych niepełnosprawny może czuć się dobrze. Dlaczego? Wyobraźmy sobie, że osoba chodząca, nie może wejść do łazienki, nie może dosięgnąć do umywalki, by swobodnie umyć zęby. Dlaczego tak się dzieje? W hotelowych łazienkach, pod umywalką, najczęściej, znajduje się szafka. Łazienka dla niepełnosprawnych powinna mieć pod umywalką, wolną przestrzeń. Tylko w ten sposób, zapewnimy osobie na wózku, swobodny dostęp. Umywalka idealna, to również taka, ze specjalną dźwignią. Pozwala ona na wygodne dosięgnięcie do kurka.

Lustro

Kolejnym nieodzownym, szczególnie dla kobiet elementem wc dla niepełnosprawnych, jest lustro uchylne. Niby taki oczywisty element każdej łazienki, a gdy się pojawia w łazience dla niepełnosprawnych, budzi uśmiech, bo rzadko się tam znajduje. Takie lustro, pozwala sprawdzić swój wygląd zarówno w pozycji stojącej, jak i siedzącej. Bardzo ułatwia codzienne układanie burzy włosów, czy makijaż, ale również codzienny, poranny uśmiech do własnego odbicia, którym każda osoba niepełnosprawna, powinna zaczynać dzień, by był on pełen pozytywnych doświadczeń.

Kąpiel w łazience dla niepełnosprawnych

Prysznic

Kabiny prysznicowe są niewygodne. Rzadko znajdujemy taką, do której można dostać się wózkiem. Dlatego warto zadbać o to, by dla łazienka niepełnosprawnych, miała niski brodzik, bądź kafelki ułożone w taki sposób, by tworzyły naturalny spadek, wtedy żadna kabina, czy brodzik nie będą potrzebne, a do odseparowania prysznica, od części łazienki, będzie nam mogła posłużyć zasłonka z materiału. Wprawdzie będzie trzeba częściej wycierać podłogę, ale przecież najważniejsze, przy urządzaniu tego typu pomieszczenia jest to, by było ono bezpieczne i wygodne.

Na czym siedzieć pod prysznicem?

Nie każda wc dla niepełnosprawnych ma prysznic i nie każda mieć go musi. Niektóre osoby niepełnosprawne korzystają z wanny. Każde z tych urządzeń sanitarnych, ma swoje akcesoria i dodatki, które czynią je bardziej przystępnymi dla osób niepełnosprawnych. Jeśli chodzi o prysznic, jest kilka różnych możliwości dostosowania, w zależności od tego, jakie schorzenie ma jego użytkownik.

Krzesło prysznicowe z oparciem

Jest to typ krzesełka idealne do większych pomieszczeń. Oparcie tylne i uchwyty boczne pozwalają na bezstresową kąpiel osobom niepełnosprawnym. Ułatwia utrzymanie równowagi tym, którzy mają z tym największy problem Krzesło tego typu jest bardzo stabilne. To główna cecha sprzętów, w które powinna być wyposażona łazienka dla niepełnosprawnych. Sprawia ona, że korzystamy z łazienki, z uśmiechem.

Siedzisko prysznicowe - dobrze urządzona łazienka dla niepełnosprawnych

Kolejnym rozwiązaniem wspomagającym korzystanie z prysznica, w które powinna być wyposażona toaleta, czy łazienka dla niepełnosprawnych jest siedzisko prysznicowe. Są różne rodzaje takich siedzisk. Jedne są składane, inne stałe. To jakie siedzisko powinno się wybrać zależy przede wszystkim od tego jakie potrzeby ma dana osoba niepełnosprawna. Firma Higieniczny.pl pomoże Ci dobrać siedzisko prysznicowe, którego wymaga Twoje schorzenie.

Wanna - Higieniczny.pl dostosuje ją dla Ciebie

Niektóre osoby niepełnosprawne wolą korzystać z wanien. Są one bowiem przyzwyczajone do dłuższego czasu kąpieli. W odpowiedzi na zapotrzebowanie tej grupy osób, oferujemy ławeczki na wannę. Dzięki takiej ławeczce, osoba niepełnosprawna, nie będzie musiała rezygnować z przyjemności odbywania kąpieli, bo usiądzie sobie wygodnie na ławce i spokojnie wykona wszystkie rytuały, do których jest przyzwyczajona. Każda łazienka dla niepełnosprawnych, która ma wannę, powinna być wyposażona również w taką ławkę. Istnieją także wanny z drzwiami, które są idealne dla osób niepełnosprawnych. Jednak nie jest to niezbędne wyposażenie toalety, czy łazienki dla osób na wózkach.

Sedes i bidetta w toalecie dla niepełnosprawnych

Pisząc dla Państwa swoisty poradnik o tym, jakie powinno być wyposażenie toalety dla niepełnosprawnych, nie możemy zapomnieć o tym, co w tym pomieszczeniu jest najbardziej podstawowe, są to sedes i bidetta. Może ktoś powie, że są to pewne bonusy, ale jednak bardzo ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Bidetta przymocowywana do armatury łazienkowej, ułatwi codzienną higienę osobistą, a wyprofilowana deska, ułatwi osobie niepełnosprawnej utrzymanie równowagi, podczas korzystania z toalety. Wbrew pozorom liczy się również to, w jaki sposób zamyka się miska toalety. Nieraz, można bowiem doświadczyć nieprzyjemnego uczucia, jakim jest pokrywa na plecach. Planując przedsięwzięcie, jakim jest aranżacja łazienki dla osób niepełnosprawnych warto, więc pomyśleć o desce wolno opadającej. W ten sposób unikniemy tego typu zaskakujących, choć nieraz zabawnych sytuacji. Przy sedesie dla bezpieczeństwa, powinny stać uchwyty, lub być przymocowane do ściany, uchwyt prosty, bądź uchylny. Wszystkie te typy uchwytów i poręczy, znajdziecie Państwo w ofercie sklepu internetowego Higieniczny.pl. Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej i kontaktu z nami. Wspólnie możemy stworzyć idealne zaaranżowane łazienki dla niepełnosprawnych.

Kontakty i klamki okienne - wskazówki Higieniczny.pl na aranżację łazienki dla niepełnosprawnych

Urządzając łazienkę, szczególnie taką, z której bez problemu ma korzystać osoba niepełnosprawna potrzebujesz tak wiele kreatywności i energii, że możesz zapomnieć o kilku drobnych, ale bardzo przydatnych, w codziennym funkcjonowaniu szczegółów. Człowiek zdrowy, w tym przypadku taka, która nie ma problemu z poruszaniem się, ma prawo ich w ogóle nie zauważyć. Mamy tu na myśli usytuowanie gniazdek elektrycznych i klamek okiennych w wc dla niepełnosprawnych. Jak w przypadku wszystkich urządzeń, czy sprzętów podwieszanych chodzi tu o to, by kontakty oraz klamki okienne były dostępne, dla osoby siedzącej na wózku. Jeśli tak nie będzie, nawet jeżeli wszystkie, inne warunki dostosowania zostaną spełnione osoba niepełnosprawna, w takiej łazience, nie będzie stuprocentowej niezależności. Warto, więc przemyśleć zamontowanie niżej kontaktów, czy wstawienie takiego okna, którego klamka jest na wysokości ręki osoby niepełnosprawnej. Każdy z nas lubi mieć wpływ na dostęp powietrza do pomieszczenia, w którym się znajduje. Mamy nadzieję, że ten krótki poradnik, pozwoli Państwu wykonać piękną, a zarazem użyteczną aranżację toalety dla niepełnosprawnych. Codzienność osób na wózkach, bywa trudna, Higieniczny.pl zrobi wszystko, by pomóc swoim klientom w dostosowaniu przestrzeni do swoich potrzeb. Zapraszamy do korzystania z naszych usług. Jesteśmy do Państwa dyspozycji

Komentarze (1)    dodaj »

  • Iza

    Z PFRON-u dostaliśmy na remont łazienki bo mamy w domu niepełnosprawną babcię. Wszystko co potrzebne kupilisy by było jej jak najwygodniej korzystać z łazienki. Jest specjalny prysznic, niska umywalka, podpórki i biobidet na wc żeby można było siępodmyć po każdym załatwieniu potrzeby. To spora wygoda dla babai ale i dla nas też bo nie trzeba się męczyć jak dawniej w normalnej łazince.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.