Wiadomości z Mikołowa

Gdzie i jak wybrać korzystną polisę ubezpieczeniową?

  • Dodano: 2020-02-18 10:30, aktualizacja: 2021-08-05 12:34

Ubezpieczenie jest to jedna z form zabezpieczenia życia i zdrowia swojego oraz swoich bliskich. Nic więc dziwnego, że wybór odpowiedniej polisy nie jest zadaniem łatwym, szczególnie że ubezpieczalni jest dziś tak dużo, iż trudno jest się w ogóle zdecydować na jedno, konkretne ubezpieczenie. Powierzając komuś swoje finanse, chcąc zabezpieczyć sobie przyszłość swoją i swoich bliskich, z pewnością odpowiedni wybór stanowi rzecz najważniejszą. Gdzie więc taką polisę znaleźć? Jak wybrać taką, która okaże się być najbardziej korzystna? Na jakie elementy przy jej wyborze zwracać uwagę? Na te wszystkie pytania będziemy chcieli odpowiedzieć w poniższym artykule.

Jednym z najważniejszych elementów, na jakie każdy z nas powinien zwrócić uwagę jest kwestia określenia swoich priorytetów i potrzeb. Wiadomo, iż każdy z nas chciałby otrzymać coś innego, każdy może przeznaczyć na takie ubezpieczenia https://www.fullpolisa.pl/wylicz-skladke/ubezpieczenie-ocp-przewoznika/ inną kwotę pieniędzy i każdy chciałby w swojej ofercie posiadać odpowiednie formy zabezpieczenia. Dzięki temu, że mamy dostęp do tak wielu firm ubezpieczeniowych, mamy większe szanse na to, by postawić na produkt, który najbardziej nas interesuje. Na podjęcie decyzji na pewno powinniśmy poświęcić chwilę czasu. Nie jest to bowiem zwykłe założenie konta w banku czy zrobienie zakupów, ale to często decyzja, od której może zależeć nasza przyszłość. Określmy więc swoje cele, ustalmy na czym nam zależy i wybierzmy kwotę, którą na taką polisę jesteśmy w stanie przeznaczyć, a wtedy z całą pewnością łatwiej będzie nam wybrać odpowiedni dla nas produkt.

Różnorodne rodzaje polis

Rynek pęka w szwach, jeśli chodzi o polisy na życie. Jest tak bogaty i różnorodny, iż trudno jest się zdecydować na ten jeden, najlepszy dla nas właśnie wariant. Polisę można kupić na co najmniej dwanaście miesięcy, ale i wybrać taką, która będzie długoterminowa, na przykład na trzy lata, na pięć lat, na dekadę, czy na przykład na ćwierć wieku. Przeglądając liczne oferty, mamy możliwość sprawdzenia tego wszystkiego, co każda polisa zawiera. To pozwala nam porównać kilka propozycji, sprawdzić ich możliwości i wybrać dla siebie takie rozwiązanie, które okaże się być dla nas właśnie najlepsze i idealnie dobrane.

Wybierając dany rodzaj ubezpieczenia https://www.bonitas.com.pl/ubezpieczenie-firmy-rodzaje-ubezpieczen/, warto jeszcze przed skontaktowaniem się z agentem, odpowiedzieć sobie na kilka, zasadniczych pytań. To, co najważniejsze - jak wysokie ma to być odszkodowanie. Wiadomo, że im większe ubezpieczenie, tym wyższa też miesięczna składka. Można postawić na kwotę bardzo niską - 10 000 zł, a można również i wybrać kwotę bardzo wysoką, sięgającą nawet 2 000 000 zł. Powinniśmy określić także rodzaj zabezpieczenia nas czy naszych bliskich. Polisa może bowiem dotyczyć na przykład zabezpieczenia rodziny na wypadek naszej śmierci, ale może również obejmować liczne choroby i urazy, które dotyczą nas i bliskich. Może to być złamana ręka, pobyt w szpitalu, rehabilitacja, czy nawet wizyta domowa. W przypadku wyboru ubezpieczenia, warto też zastanowić się nad daną opcją, gdy mamy kredyt hipoteczny lub gotówkowy. Wiele bowiem polis oferuje pełne wsparcie na wypadek, gdyby doszło do śmierci, poważnej choroby lub wypadku, w którym nie moglibyśmy pracować, a tym samym spłacać takiego kredytu. W odpowiednich sytuacjach określonych w polisie, ubezpieczyciel zajmuje się pokryciem kosztów rat kredytów za nas.

Kiedy najlepiej jest się ubezpieczyć? Oczywiście możemy to zrobić w każdym wieku. Najlepszy czas to okres po 30 roku życia, kiedy już jesteśmy stabilni finansowo, mamy zazwyczaj stałą pracę, cieszymy się pełnią życia i świadomie podchodzimy do kwestii zabezpieczenia siebie i swoich bliskich na wypadek różnego rodzaju okoliczności.

Wybór ubezpieczenia - przez Internet czy w osobiście?

Żyjemy w czasach, gdzie niemal wszystko załatwiamy przez Internet. Nie mamy chwili, by móc wykonać cokolwiek, dlatego też szukamy rozwiązań, które pozwolą nam zaoszczędzić nasz czas, a często i niepotrzebne nerwy. Jeśli chodzi o polisę, tutaj mamy również dwa wybory - możemy zrobić to online lub offline. Tutaj mamy też trzy warianty do wyboru: całkowicie online, online z kontaktem z agentem i bezpośrednio u agenta. Jeśli chodzi o pierwszą, ta zazwyczaj nie jest polecana, gdyż otrzymujemy bardzo skąpą polisę, a musimy za nią płacić praktycznie tyle, co za całkiem dobrą polisę u agenta. Takie rozwiązanie nie jest więc na tyle atrakcyjne, by na nie stawiać. Drugą opcją jest wypełnienie wniosku przez Internet, a następnie rozmowa telefoniczna z agentem lub wybranie się do odpowiedniego oddziału. Tutaj procedura wygląda niemal tak samo, jak wizyta w oddziale, dlatego też jeśli już mamy wybór, warto wybrać się do takiego miejsca po prostu osobiście.

Pamiętajmy, dany rodzaj ubezpieczenia może mieć wpływ na całe nasze życie, a także i życie naszych bliskich. Nic więc dziwnego, że zależy nam na wyborze produktu, który okaże się być po prostu najlepszy. Na to stawiajmy i miejmy pewność, że jesteśmy ubezpieczeni najlepiej, jak tylko to możliwe.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.