Wiadomości z Mikołowa

Alloplastyka stawu biodrowego - czym jest i co należy wiedzieć na jej temat

  • Dodano: 2021-04-27 11:30, aktualizacja: 2021-08-05 12:52

Alloplastyka stawu biodrowego jest zabiegiem, którego nikt nie chciałby się podejmować w swoim życiu - podobnie zresztą, jak jakiegokolwiek innego zabiegu. Jak to się jednak mówi, chorób niestety się nie wybiera, a zabieg ten nigdy nie jest wyborem, a zawsze - koniecznością. Czym on tak właściwie jest i jakie są zalety sięgnięcia po niego? Gdzie tak właściwie go przeprowadzić, by mieć pewność, że zostanie wykonany zgodnie z założeniami, a jego efekt będzie po prostu zadowalający? O tym wszystkim - w dzisiejszym wpisie.

Czym  tak właściwie jest alloplastyka i jakie są jej zalety?

Alloplastyka stawu biodrowego to zabieg, który jest przeprowadzany na stawie biodrowym, a który polega na jego wymianie (ze względu na postępującą w jego obrębie choroby) na jego sztuczną alternatywę. Wymaga on od podejmującego się go gabinetu olbrzymich umiejętności, ale i właściwego podejścia do pacjenta. Zazwyczaj podejmuje się go dopiero u pacjentów  z zaawansowaną chorobą zwyrodnieniową - w każdym innym przypadku najpierw decyduje się na bardziej standardowe formy leczenia. Sama operacja polega na usunięciu uszkodzonej głowy kości udowej wraz z wnętrzem panewki, a następnie zastąpieniu ich sztucznymi elementami - specjalną protezą. Ta składa się z panewki, wkładu panewkowego, trzpienia oraz metalowej głowy. Zabiegu dokonuje się przy znieczuleniu ogólnym lub przewodowym. Zanim w ogóle będzie się w stanie go podjąć, trzeba będzie przygotować do zabiegu wszelkie niezbędne badania.

Do głównych zalet alloplastyki zaliczyć można:

  • wysoki poziom skuteczności - choć operacja, jak każda inna, wiąże się z pewnego rodzaju ryzykiem niepowodzenia, to zdarza się bardzo rzadko. Zazwyczaj prowadzi do pełnego sukcesu;
  • możliwość pozbycia się bólu, który w przypadku tego typu stawu jest w stanie być przeszywający i po prostu przeszkadzający w codziennym funkcjonowaniu;
  • możliwość szybkiego powrotu do pełnej sprawności, choć jest to zależne wyłącznie od konkretnego człowieka i jego zdolności operacyjnych;
  • szansa na wybranie sobie protezy - choć wybór lepszej wiąże się oczywiście z większym kosztem, zwiększa jednocześnie komfort życia i poprawia funkcjonowanie organizmu z już obecną w jego obrębie protezą.

Tuż po dokonaniu zabiegu w zakresie alloplastyki stawu biodrowego należy być świadomym konieczności podjęcia się rekonwalescencji. Pacjent co prawda jest w stanie samodzielnie się poruszać (przy użyciu kul łokciowych), jednak zaleca mu się  wykonywanie ćwiczeń kolana wzmacniających siłę mięśni uda. Zabrania się z kolei moczenia ran pozabiegowych  - można to zrobić dopiero po dwóch tygodniach. W szpitalu na zabiegu zazwyczaj przebywa się około czterech dni, jeśli oczywiście wszystko poszło po myśli. Warto wiedzieć, że w tym wszystkim bardzo istotny jest w wybór odpowiedniego gabinetu, który przeprowadzi cały zabieg.

 

Gdzie warto przeprowadzić zabieg alloplastyki stawu biodrowego?

Choć nie jest to coś przyjemnego, w dzisiejszych czasach naturalnym jest przeprowadzanie zabiegu, jakim jest alloplastyka stawu biodrowego. Szczecin http://ortho-expert.pl/oferta/alloplastyka/, Wrocław, Warszawa i wiele innych miast w Polsce przeprowadza je na porządku dziennym, a w ich obrębie znaleźć można całe  mnóstwo gabinetów, które są w stanie się go podjąć. Na co zwracać uwagę przy wyborze któregoś  z nich? Jak wybrać ten, z którego będzie się finalnie  zadowolonym?

Podstawą dla wielu osób będzie tutaj cena. Rzeczywiście, ma ona dość duże znaczenie - zwłaszcza patrząc na  to, że zabieg tego typu nie należy do najmniej kosztownych. Mimo wszystko jednak można ją zepchnąć na dalszy plan. Zwłaszcza patrząc na znacznie istotniejsze rzeczy. Tą kluczową jest oczywiście doświadczenie konkretnego gabinetu. Stawiając na podmiot pokroju Ortho Expert ma się pewność, że powierza się własny staw profesjonalistom i można być przekonanym, że zajmą się oni nim w sposób  kompleksowy. Efekt zaś będzie czymś po prostu pewnym. Dobry gabinet to też taki, który posiada dostępne terminy i nie każe na siebie czekać. Zabieg tego typu jest bowiem takim, który na pewno chce się przeprowadzić tak szybko, jak to tylko możliwe. W dobrym gabinecie liczy się też oczywiście składająca się na niego kadra pracownicza - to od jej wiedzy, podejścia i umiejętności zależy powodzenie całego zabiegu oraz to, jaka będzie ostateczna satysfakcja właśnie z niego.

Jako że alloplastyka jest czymś bardzo poważnym, decyzji o wyborze konkretnego gabinetu nie powinno się podejmować pochopnie. Zamiast tego warto zastanowić się nad nią, a przede wszystkim porównać ze sobą co najmniej kilka gabinetów. Dopiero wtedy będzie się miało pewność, że zostanie się obsłużonym w sposób jak najbardziej pożądanym.

Podsumowanie

W Polsce istnieje wiele gabinetów, które zajmują się czymś takim, jak alloplastyka stawu biodrowego. Szczecin https://www.netiak.pl/leczenie-osteoporozy/, Warszawa, Łódź - znaleźć je można wszędzie. Zanim jednak zajmie się ich poszukiwaniem, warto zaznajomić się z całym tematem i zrobić rozeznanie na rynku. Przy samym wyborze należy z kolei być osobą jak najbardziej wybredną. Jest to bowiem na tyle poważna i kosztowna sprawa, że zdecydowanie można sobie na takie coś pozwolić.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.