Wiadomości z Mikołowa

Wystawa plenerowa "A Ty, co robisz, żeby ratować naszą planetę?" w ogrodzie botanicznym

  • Dodano: 2021-10-15 09:30

W jesiennej scenerii Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie można podziwiać wielkoformatową wystawę plenerową ilustracji przygotowanych przez Ka Mochi do książki „Dzieci z Hamamatsu”.

Ka Mochi nie tylko pięknie maluje, ale również pisze. Ta książka to jej debiut. Jej pasją i pracą jest sztuka, ilustracja i pisanie. Przez wiele lat mieszkała w Japonii. Jej prace pokazywano na wystawach indywidualnych i zbiorowych, m.in. na Tokyo Designers Week, na wystawie Shibuya Art Awards w galerii Hikarie w Tokyo, BDFIL Festival de Bande Dessinée w Lozannie. Dwukrotnie, w 2015 i 2017, przyznano jej rezydencję artystyczną w programie A.I.R. Kamoe Art Center w Hamamatsu. Przez dwa lata prowadziła warsztaty artystyczne w Shizuoka Daigaku Gakkuin University. W Polsce ilustruje teksty do magazynu „Pismo”. W lutym br. nakładem wydawnictwa Tatarak ukazała się jej debiutancka książka dla dzieci (a trochę też dla dorosłych) „Dzieci z Hamamatsu”. 

Dzieci z Hamamatsu” to książka przewodnik po fascynującym kraju, ale i przewodnik po emocjach i przeżyciach dziecka, które po przeprowadzce do Japonii próbuje się odnaleźć w nieznanej rzeczywistości i jakże odmiennej od naszej kulturze. 

A Ty, co robisz, żeby ratować naszą planetę?” – to kolejna z wielkoformatowych wystaw plenerowych, którą można zobaczyć w Ogrodzie. 

Zdjęcia legendy polskiej fotografii Jacka Poremby, przed którego obiektywem stanęły wspaniałe aktorki i aktorzy, m.in. Kinga Preis, Danuta Stenka, Karolina Gruszka, Eryk Lubos, Agnieszka Grochowska, Filip Gurłacz, Joanna Brodzik, Daniel Olbrychski, Wiktoria Filus, Piotr Adamczyk, Andrzej Zieliński, Artur Żmijewski. Wystawa skłania do przemyśleń związanych z ochroną klimatu w naszych codziennych wyborach!

Wystawa plenerowa "A Ty, co robisz, żeby ratować naszą planetę?" w ogrodzie botanicznym / fot.  ŚOB Mikołów

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również