Wiadomości z Mikołowa

Teatr Młodszego Widza - "Jak wrobelek nie mógł zdążyć na wesele"

  • Dodano: 2024-05-09 09:15, aktualizacja: 2024-05-09 12:12

11 maja o godz. 11.00 MDK Mikołów zaprasza na kolejny spektakl dla najmłodszych. Tym razem grupa O!Teatr z Jaworzna zagra przedstawienie "Jak wróbelek nie mógł zdążyć na wesele".

Przedstawienie dla dzieci w Miejskim Domu Kultury

Spektakl opowiada perypetie tytułowego wróbelka. Po otrzymaniu zaproszenia na sowie wesele zaczyna przygotowania do wielkiego wydarzenia. Niestety nie wszystko idzie po jego myśli. Podczas przygotowań i drogi na wesele wpada w liczne, zabawne tarapaty. W tej historii wróbelek (a wraz z nim dzieci) wiele się nauczy. A to o zasadach poruszania się na drodze, a to jak powinno zachowywać się w szkole (jeśli chcemy się czegoś nauczyć), a to znów o sobie samym (warto doceniać siebie), a na koniec, dlaczego zachłanność może się źle skończyć. Spektakl oparty jest na motywach opowiadań o ptasich bohaterach bajek (m.in. wróbelek Elemelek) połączonych w jedną opowieść. Poszczególne epizody cechują się edukacyjną formą z wyraźnym, łatwym do zrozumienia morałem.

Organizatorzy zapraszają dzieci już od 3. roku życia! Bilety w sprzedaży w Kasie oraz przez stronę MDK od 11 marca w cenie 30 zł (ulgowe w cenie 24 zł dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny i Karty Mieszkańca Mikołowa dostępne wyłącznie w Kasie MDK).

PROMOCJA! Do każdego biletu dodajemy gratis wejściówkę na spektakl teatralno-muzyczny dla dzieci (w wieku 7-10 lat) "Bajka o trzech łosiach", który studenci Akademii Muzycznej w Katowicach zagrają w MDK 8 maja o godz. 18.00.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również