Wiadomości z Mikołowa

Niecodzienne Misterium Paschalne w mikołowskiej Bazylice

  • Dodano: 2018-04-02 10:15

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Mikołowie po raz trzeci przygotowali dla wiernych Bazyliki św. Wojciecha specjalny spektakl w oparciu o Ewangelię św. Mateusza. Zobaczcie zdjęcia.

W środowy wieczór, dzień przed rozpoczęciem Triduum Paschalnego dzieci z mikołowskiej SP nr 1 przedstawiły w przejmującej sztuce historię życia Chrystusa. W Bazylice św. Wojciecha zgromadziły się tłumy wiernych, żywo uczestniczących w spektaklu.

Po raz trzeci w historii Bazyliki przenieśliśmy się oczyma wiary w tamten czas. Byliśmy świadkami życia Jezusa - w duchu wiary przeżyliśmy jego mękę i śmierć, lecz także wydarzenia z Betlejem i każdy z nas mógł uczestniczyć w Jego nauce. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Mikołowie - uczniowie klas gimnazjalnych sprawili swoją niezwykłą, przejmującą grą, iż tak się stało!

Jestem wdzięczny moim uczniom, naszemu chórkowi szkolnemu pod batutą Donaty Dłubis i Michała Dybowskiego za przejmujące wykonanie pieśni z akompaniamentem organów, które to przedstawienie ubogaciły. Dziękuje Wam - Drodzy Parafianie i gościom naszej Parafii za skorzystanie z zaproszenia i obecność – wspomina na Facebooku ks. Leszek Flis.

Zobaczcie zdjęcia wykonane podczas wydarzenia!

Niecodzienne Misterium Paschalne w mikołowskiej Bazylice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również