Wiadomości z Mikołowa

Muzycznie o patriotyzmie w mikołowskiej bibliotece

  • Dodano: 2018-11-12 12:30


Sobotni wieczór w Miejskiej Bibliotece Publicznej rozbrzmiał najpiękniejszymi polskimi pieśniami patriotycznymi w wykonaniu grupy VOCCATA.

W ramach projektu "Jedno zdrowie, jedno bezpieczeństwo - inicjatywy obywatelskie na rzecz poprawy zdrowia i bezpieczeństwa mieszkańców powiatu mikołowskiego" Stowarzyszenie Batut wraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Mikołowie zorganizowało widowisko poetycko-muzyczne z okazji 100-lecia Niepodległości.

W sali głównej biblioteki zgromadzona publiczność mogła usłyszeć najpiękniejsze polskie pieśni patriotyczne w wykonaniu młodych głosów grupy VOCCATA, w której skład wchodzą: Małgorzata Langner, Barbara Solich, Małgorzata Wojciechowska i Mateusz Wróbel. Muzykę uzupełniła recytacja fragmentów poezji polskiej, która ociera się o tematy wolności i niepodległości. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa prac plastycznych osób niepełnosprawnych pt.: "Niepodległa bez barier - od morza do Tatr".

Spotkanie zostało zorganizowane ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, a jego celem jest – zgodnie z zapewnieniami organizatorów - spojrzenie na temat wolności i niepodległości z perspektywy młodego pokolenia, które nie zna uczucia utraty swobody i wolności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również