Wiadomości z Mikołowa

Mikołowska grupa Speed w walce z piratami drogowymi

  • Dodano: 2021-07-20 09:45

Wideorejestrator policyjnego radiowozu mikołowskiej grupy Speed nagrał kierującego osobówką, który w centrum niewielkiej miejscowości poruszał się z prędkością 106 kilometrów na godzinę. Mężczyzna tłumaczył się pośpiechem do banku. Spotkanie z Policją zakończył otrzymaniem wysokiego mandatu i utratą prawa jazdy.

Dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość

Każdego dnia policjanci kontrolują kierujących samochodami, a do najczęściej pojawiających się wykroczeń należy przekraczanie dozwolonej prędkości. Tego właśnie przewinienia dopuścił się kierowca forda mondeo. 37-latek z Tychów poruszał się z prędkością aż 106 km/h jedną z głównych ulic w miejscowości Gostyń, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

Policjanci nałożyli na niego mandat w wysokości 400 złotych, 10 punktów karnych i zatrzymali jego prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Nadmierna prędkość to główna przyczyna wypadków

Policjanci przestrzegają przed brawurą i przypominają, że nadmierna prędkość to główna przyczyna wypadków drogowych. Nieustające apele mundurowych mają uzmysłowić, że każdy użytkownik drogi odpowiada za bezpieczeństwo w ruchu!

Komentarze (1)    dodaj »

  • Kubabatanachama

    Panowie policjanci zbyt niska szybkość sprawia że podróż ciągnie się w nieskończoność i męczy kierowców którzy tracą czujność. Znudzony jazdą z szybkością 50 km/godz kierowca pisze SMSy, bawi się radiem, trzyma za kolano pasażerkę i robi wszystko poza uważaniem na drodze. Wystarczy że nagle jeden pojazd przyhamuje i drugi siedzi mu w,, kufrze". Drugim powodem wypadków jest zły stan naszych dróg i brak poboczy na co w ogóle nie reagujecie. Noo, ale po co, wy przecież jesteście od karania i zapomnieliście dawno o słowach przysięgi,, Służyć i bronić".

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również