Wiadomości z Mikołowa

Mikołowska drogówka z nowym sprzętem. Policjanci zyskali nowe motocykle

 • Dodano: 2022-11-03 06:15, aktualizacja: 2022-11-03 06:40

Flota mikołowskiej drogówki właśnie zyskała nowy rodzaj pojazdów. Dwa motocykle marki BMW R1250RT rozpoczynają pracę na ulicach powiatu mikołowskiego.

Ich zakup zrealizowany został ze środków Funduszu Spójności w ramach projektu "Bezpieczniej na drogach-motocykle dla służby ruchu drogowego" z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Nowe motocykle dla mikołowskiej drogówki

BMW R1250RT ma pojemność 1250 cm3, moc 136 KM i jest oznakowane według najnowszych obowiązujących wzorów. Motocykl wyposażony jest w niebieskie i czerwone sygnały uprzywilejowania LED z przodu i z tyłu. Policyjna wersja tej maszyny jest jednoosobowa, a miejsce pasażera zajmuje zintegrowany z centralą radiową kufer. Są także podgrzewane siedzenia i manetki oraz inne elementy poprawiające komfort kierowcy.

Koszt jednej maszyny to blisko 128 tysięcy złotych. Motocykle trafiły do mikołowskiej jednostki w poniedziałek 31 października i jeszcze tego samego dnia zostały wykorzystane podczas wspólnych działań drogówki z funkcjonariuszami ITD w Orzeszu-Woszczycach.

Komentarze (4)    dodaj »

 • KubaBatanachama

  Masa 280 kg (bez policjanta i sprzętu) i 136 KM, to parametry maszyny turystycznej zdolnej konkurować co najwyżej ze słabszymi samochodami. Cena- 128 tys! Po co takie coś policji, czy nas na to stać? Niestety,, polski rząd" stawia na terror i zastraszenie obywateli zamiast na bezpieczeństwo. Za ćwierć miliona złotych można by było oczyścić i utwardzić wiele kilometrów poboczy naszych dróg aby mogli się po nich bezpiecznie poruszać piesi i rowerzyści, ale to nikogo nie obchodzi... A tak na marginesie: 146 NM to całkiem sporo a przed nami jesień, mokre drogi i liście... Ciekawe jak sobie z nowymi zabawkami poradzą nasze policjanty i jak szybko je zgruzują. A naprawa BMW jest droga, oj droga...

 • Marek

  Jechałeś kiedyś motocyklem który ma ponad 100KM? To nie gadaj bzdur, że może konkurować ze słabszymi samochodami...Z resztą się zgadzam, przepłacone zabawki i źle wydane pieniądze.

 • KubaBatanachama

  Obecnie mam dwa motocykle, jeden 189 KM (oficjalnie) i 180 kg i drugi 98 KM i 230 kg masy własnej więc wiem jak wpływa masa na osiągi motocykla. Fakt- bokser ma większy moment obrotowy, ale fizyki nie oszukasz. Osiągi motocykla biorą się z przeliczenia liczby KM na kg masy. Niestety, w przypadku kupionych przez policję BMW ten stosunek wygląda mizernie. Szybkość max tego jeździdełka (nie przeładowanego ) to 225/godz i ok 3s do setki znowu bez wyposażenia policyjnego. Więc na niskich biegach policjant może jeszcze kogoś dogonić, ale przy wyższych szybkościach nie ma już szans z mocnym samochodem, a co dopiero motocyklem.

 • jorguś

  Wszystko co piszesz to fakt, ale władza dba tylko o to z czego może mieć pieniądze, a z mandatów będzie mieć. Brak poboczy- po co komu pobocza i wydatek? Wystarczy zrobić ograniczenie szybkości, a w krzakach postawić policjanta na motocyklu żeby,, kroił" kierowców (łatwiej się schowa) i wszyscy będą zadowoleni...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również