Wiadomości z Mikołowa

Mikołów: Utrudnienia w ruchu spowodowane przebudową DW 925

  • Dodano: 2023-12-14 09:15, aktualizacja: 2023-12-14 10:39

Dziś na Drodze Wojewódzkiej 925 na odcinku od Mikołowa do Rudy Śląskiej (Halemba) drogowcy wylewają asfalt. Policjanci informują, że utrudnienia w tym miejscu mogą być jeszcze większe niż zazwyczaj.

Utrudnienia w ruchu Halemba - Mikołów

Od kilku tygodni trwa remont DW 925. Dziś w ramach przebudowy, drogowcy wylewają nowy asfalt na odcinku drogi od Mikołowa do Rudy Śląskiej. Policjanci apelują, aby kierowcy wybierali alternatywne drogi przejazdu.

- Dziś na DW 925 odcinek Mikołów - Ruda Śląska Halemba drogowcy wylewają asfalt. Utrudnienia w tym miejscu mogą być zatem jeszcze większe niż zazwyczaj. Dlatego apelujemy, aby kto może - niech wybierze inną trasę. W miarę możliwości nasze patrole będą pomagać rozładowaniu pojawiających się zatorów - informują policjanci z mikołowskiej komendy.

Kierowcy na internetowych forach informują, że w Halembie ulica 1 Maja jest zakorkowana. 

Przebudowa Drogi Wojewódzkiej 925

Trwa przebudowa Drogi Wojewódzkiej 925. Długość przebudowywanego odcinka to 24 km. Na odcinku zlokalizowany jest węzeł drogowy na połączeniu z autostradą A-1 oraz skrzyżowanie z drogą krajową DK 44. Szacowana wartość robót budowlanych wynosi 321,2 mln zł i będzie pochodzić w całości z budżetu Województwa Śląskiego.

„W tej kadencji samorządu regionalnego zdecydowanie inwestycje drogowe są historyczne. Podejmujemy się przebudowy kluczowych dróg, a skalę najlepiej obrazuje wysokość nakładów. 2,5 mld zł to łączna kwota, której w przeszłości nikt na drogi nie przekazywał. Dzisiaj została podpisana umowa na przebudowę drogi wojewódzkiej 925 z Rudy Śląskiej do Rybnika. To ważny, 24 km odcinek, który przebiega przez kilka gmin. Przekazujemy na tę inwestycję 321 mln zł w całości z budżetu województwa. Stawiamy na nowoczesne technologie, trwałość, a przede wszystkim bezpieczeństwo kierowców i innych użytkowników dróg” – mówił w lipcu marszałek Jakub Chełstowski.

Zakres inwestycji obejmuje całkowitą przebudowę istniejącej konstrukcji jezdni, ujednolicenie szerokości jezdni, przebudowę skrzyżowań, budowę zatok autobusowych, budowę i przebudowę chodników i ciągów pieszo-rowerowych, przebudowę zjazdów. Konstrukcja drogi zostanie wykonana z wykorzystaniem najnowszych dostępnych na świecie technologii. Wszystkie warstwy bitumiczne zostaną wykonane z asfaltów wysokomodyfikowanych. Przewidywany termin zakończenia robót budowlanych to wiosna 2026 roku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również