Wiadomości z Mikołowa

Mikołów: Garnizon mikołowski zyskał nowego policjanta

  • Dodano: 2023-05-24 06:45, aktualizacja: 2023-05-23 17:55

W poniedziałek w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach odbyło się uroczyste ślubowanie 61 nowych policjantów, spośród których jeden trafi do garnizonu mikołowskiego. Rotę ślubowania przyjął od nich Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinspektor Roman Rabsztyn. Pod koniec maja post. Dariusz Michalski rozpocznie półroczne szkolenie, po którym zasili szeregi tutejszej prewencji.

Uroczystość odbyła się na placu apelowym Oddziału Prewencji Policji w Katowicach z udziałem kompanii honorowej i policyjnej orkiestry, która zadbała o oprawę muzyczną. Rotę ślubowania od nowych policjantów przyjął Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinspektor Roman Rabsztyn.

Ślubowanie nowego policjanta

Szef śląskiego garnizonu podkreślił, że wypowiadając słowa roty ślubowania, najmłodsi stażem policjanci zobowiązali się służyć obywatelom i strzec ich bezpieczeństwa. Niejednokrotnie może to kolidować z życiem prywatnym, jednak dobro służby powinno być dla nich priorytetem. Komendant podkreślił, jak ważna i odpowiedzialna jest służba policjanta, który codziennie ryzykuje życie dla dobra innych.

Jak powiedział szef śląskich stróżów prawa, kiedy człowiek wstępuje do Policji, to do formacji dołącza cała jego rodzina, dlatego podziękował bliskim za okazane im dotychczas wsparcie. Na zakończenie Komendant życzył młodym adeptom zadowolenia i satysfakcji z pełnionej służby oraz wielu awansów.

Wśród nowo przyjętych policjantów jest 19-letni Dariusz Michalski. Posterunkowy mieszka w miejscowości Rudziczka i jest absolwentem klasy mundurowej jednej z pszczyńskich szkół. 30 maja rozpocznie półroczne szkolenie w Szkole Policji w Katowicach. Po zdobyciu wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych zasili szeregi mikołowskiej prewencji.

Żeby zostać mundurowym, wszyscy nowi policjanci przeszli całą procedurę doboru, która do łatwych nie należy. Jak zostać policjantem? Aby osoby chętne do wstąpienia w nasze szeregi mogły sprawdzić się w procesie rekrutacyjnym, policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach organizują m.in. specjalne warsztaty, które do tej pory cieszyły się dużym zainteresowaniem - informują mikołowscy policjanci.

Komentarze (1)    dodaj »

  • jorguś

    No tak, w tych czasach trudno znaleźć kogoś z odpowiednim charakterem by się nadawał na policjanta...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również