Wiadomości z Mikołowa

Mikołów: Czytelnictwo i aktywność fizyczna? O’Rety Team tworzy specjalną akcję dla dzieci

  • Dodano: 2019-05-13 09:30

O’Rety Team dla dzieci. W czerwcu i lipcu odbędą się dwa specjalne rajdy rowerowe, połączone z promocją czytelnictwa. O co chodzi? Już tłumaczymy!

O'Rety! Bajkiem na Bajki! – to akcja, którą zapoczątkowała grupa rowerowych zapaleńców, znany w Mikołowie O’Rety Team. 

Chodzi o połączenie aktywności fizycznej z kulturalną poprzez promocję rodzinnej rowerowej aktywności fizycznej ("bajkiem"), promocję czytania w ogóle, a w szczególności bajek dzieciom ("bajki") i promocję rodzinnych wyjazdów rowerem do teatru ("bajkiem na bajki") – tłumaczy Aneta Esnekier z O’Rety Team, mikołowska radna.

Rajdy rowerowe zadedykowano mikołowskim rodzinom z dziećmi w wieku 4-10 lat, które chcą wspólnie i ciekawie spędzić wolny czas. Odbędą się 8 czerwca i 6 lipca 2019 roku.

Rajd rowerowy Mikołów - atrakcje

Jak informują organizatorzy, pierwszy rajd odbędzie się okolicznymi trasami leśnymi (maks. 15 km), a dzieci wezmą udział w specjalnych podchodach. Zadaniem uczestników będzie znalezienie wcześniej ukrytych w lesie książek dla dzieci, które staną się własnością znalazcy. Zwieńczenie rajdu to wspólne przeczytanie przynajmniej dwóch, trzech bajek, wspólny poczęstunek i odwiedziny biblioteki. 

Drugi rajd skieruje się do zaprzyjaźnionego Teatru Żelaznego w Piotrowicach, który przygotuje specjalnie dla nas zamknięty spektakl dla dzieci i ich rodzin. To będzie "PCHŁA SZACHRAJKA"! Po spektaklu, w przestrzeni teatru, z pomocą aktorów przeprowadzimy "pogadankę" o pracy aktorów i z udziałem rodziców, dziadków, cioć, wujków czytanie bajek - informują organizatorzy.

Zapisy na oba rajdy już wkrótce, będziemy Was informować na bieżąco!

Projekt jest współfinansowany przez Urząd Miasta Mikołów.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również