Wiadomości z Mikołowa

[FOTO] 40-lecie skatowej sekcji Mifamy

  • Dodano: 2022-11-14 06:30, aktualizacja: 2022-11-14 06:51

Okrągły jubileusz 40-lecia świętowała w miniony piątek sekcja skatowa Mifama Mikołów. Z tej okazji w Restauracji Ogrodowa w Łaziskach Górnych zorganizowany został turniej a po nim okolicznościowe spotkanie. Na uroczystość zaproszono m.in. wicestarostę Tadeusza Marszolika i burmistrza Mikołowa Stanisława Piechulę.

W świętowaniu mikołowskiej sekcji wzięli udział również szkaciorze z Łazisk Górnych, Wyr, Orzesza, Pszczyny, Woli, Tychów i Cieszyna. Jubileuszowy turniej wygrał Zbigniew Obirek reprezentujący Filar Cieszyn-Orzesze, drugi był Roman Niewiadomski - SK Woszczyce, trzeci niezrzeszony Bogusław Bartuś.

Sekcja Skatowa Mifama Mikołów świętowała czterdziestolecie

Prezes sekcji skatowej Mifama Stanisław Gryzło przypomniał historię i największe sukcesy jakie osiągali jej zawodnicy, którzy w tym roku awansowali do drugiej ligi.

Ogółem w ciągu 40 lat działalności, przez 12 lat nasi zawodnicy grali w pierwszej lidze, 14 lat w drugiej i 13 w trzeciej, przy czym z powodu pandemii jeden sezon trwał dwa lata - wymieniał prezes, który w imieniu klubu odebrał życzenia, okolicznościową statuetkę i puchar.

Nieobecny na spotkaniu Zbigniew Piecha otrzymał przyznaną przez Polski Związek Skata Złotą Honorową Odznakę PZSkat.

sekcja skatowa mifama
Google NewsSubskrybuj mojMikolow.pl z Google News

Komentarze (1)    dodaj »

  • skat

    Ale nie grał tam Zbyszek Kozacki.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również