Wiadomości z Mikołowa

Drogówka podsumowała działania "Bezpieczny pieszy". Nie jest dobrze!

  • Dodano: 2022-11-25 08:15, aktualizacja: 2022-11-25 08:33

W środę przez cały dzień policjanci Wydziału Ruchu Drogowego mikołowskiej komendy prowadzili wzmożone działania, których celem była ocena bezpieczeństwa pieszych. Mundurowi zwracali uwagę na zachowania pieszych na oznakowanych przejściach oraz kulturę jazdy kierujących samochodami.

W minioną środę (23 listopada) w całym województwie śląskim policjanci przeprowadzili działania ukierunkowane na bezpieczeństwo pieszych. W ramach akcji „Bezpieczny pieszy” mundurowi zwracali uwagę na miejsca, w których najczęściej dochodzi do zdarzeń z tą grupą uczestników ruchu drogowego. Policjanci obserwowali nie tylko zachowania kierujących względem pieszych, ale także przyglądali się przechodniom, czy postępują zgodnie z zasadami drogowymi.

"Bezpieczny Pieszy" w powiecie mikołowskim. Jakie wnioski po akcji?

W godzinach 06.00 do 22.00 na drogach powiatu mikołowskiego pracowało 11 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. Efekty całodziennej służby wskazują, że piesi nadal nie korzystają z odblaskowych elementów, a co za tym idzie - nie są widoczni na drodze. Warunki drogowe są coraz gorsze, a śliska nawierzchnia jezdni powoduje wydłużenie drogi hamowania. Kierowcy z kolei jeżdżą za szybko.

Dlatego też w czwartek po południu akcja została powtórzona. W Mikołowie, Łaziskach Górnych oraz w Orzeszu mundurowi z drogówki wraz z lokalną rozgłośnią radiową rozdawali pieszym odblaskowe opaski:

policja mikołów bezpieczny pieszy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również