Wiadomości z Mikołowa

23 osoby z powiatu mikołowskiego mogą spać spokojnie, nie mają koronawirusa!

  • Dodano: 2020-04-16 15:00

Chodzi o osoby, które do tej pory przebywały na kwarantannie, a do których jeszcze przed świętami (11 kwietnia) dotarł wymazobus. Wszystkie próbki pobrane przez ekipę wymazobusa w naszym powiecie zostały następnie przetransportowane do laboratorium. Po przebadaniu na obecność koronawirusa dały wynik ujemny, nie stwierdzono w nich obecności patogenu SARS-CoV-2.

W sumie 10 i 11 kwietnia na terenie powiatów: mikołowskiego, pszczyńskiego, bieruńsko-lędzińskiego oraz Tychów wymazobus odwiedził 58 osób poddanych kwarantannie. Wszystkie pobrane wtedy próbki dały wynik negatywny. Kolejny kurs na terenie nadzorowanym przez PSSE w Tychach wymazobus odbędzie dziś i jutro (tj. 16.04 i 17.04.). Tym razem jego załoga, specjalnie zabezpieczeni ratownik medyczny i pielęgniarka, pobierze próbki od następnych 30 osób.

Wymazobus to specjalny ambulans wypożyczony przez Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach, którego załoga pobiera od wskazanych przez sanepid osób wymazy, a następnie zawozi je do laboratorium, gdzie te biologiczne próbki poddawane są testowi na obecność koronawirusa. Przed świętami władze samorządowe powiatów podlegających nadzorowi Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tychach, na prośbę wojewody, wspomogły finansowo funkcjonowanie wymazobusa na tym obszarze.

Poniżej zamieszczamy również pismo jakie Starosta Mikołowski Mirosław Duży otrzymał właśnie od Starosty Bieruńsko-Lędzińskiego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również