Wiadomości z Mikołowa

23-latek miał sądowy zakaz prowadzenia i sporo narkotyków

  • Dodano: 2021-09-21 08:30, aktualizacja: 2021-09-21 08:41

Policjanci drogówki wraz z kryminalnymi mikołowskiej komendy zatrzymali 23-letniego mieszkańca Mikołowa. Mężczyzna zwrócił na siebie uwagę, poruszając się ulicami miasta uszkodzonym samochodem. Okazało się, że kierujący seatem miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a zamiast uprawnień do kierowania posiadał znaczną ilość marihuany. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Jechał uszkodzonym autem i miał przy sobie narkotyki

Do policyjnej interwencji doszło 18 września po godzinie 14.00. Mundurowi z drogówki kontrolując teren w związku z porannym wypadkiem z udziałem pieszej i poszukiwań pojazdu, który brał udział w zdarzeniu, w pewnym momencie w Mikołowie na ulicy Górnośląskiej zauważyli mężczyznę poruszającego się uszkodzoną osobówką. Kiedy rozpoczęli kontrolę, kierowca zrobił się wyraźnie poddenerwowany. Okazało się, że miał, wydany przez sąd, z terminem aż do lutego przyszłego roku, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Podczas wykonywanych czynności przy kierującym policjanci znaleźli susz roślinny. Badania narkotesterem potwierdziły, że to marihuana. Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań. W tym czasie kryminalni gromadzili materiał dowodowy w sprawie.

Bezwzględny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych

Wczoraj w Prokuraturze Rejonowej w Mikołowie 23-letni mężczyzna usłyszał zarzuty: posiadania znacznej ilości narkotyków, nielegalnej uprawy konopi indyjskich oraz niestosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Prokurator objął go policyjnym dozorem oraz nakazał bezwzględnie powstrzymać się od prowadzenia pojazdów. Mieszkańcowi Mikołowa grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Mikołowianin

    Art 15 ust. 1 pkt. 5 ustawy o policji. Nie kompromituj się chłopie, tysięczny raz

  • jorguś

    Czy fakt że facet miał zabrane prawo jazdy i uszkodzone auto sprawił że policja dokonała przeszukania pojazdu? Na jakiej podstawie policjanci dokonali przeszukania naruszając prawo własności i prawo do prywatności kierowcy?...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również