FOTO Sztuka, muzyka i śląskie inspiracje. 33 dzieci tworzyło w Domku Harcerskim
Przez pięć dni Domek Harcerski w Mikołowie wypełniały muzyka, ruch i twórcze eksperymenty inspirowane Śląskiem. Od 6 do 10 lipca 33 dzieci z klas I–III uczestniczyło w pierwszej serii warsztatów realizowanych w ramach projektu „Emocje w Sztuce: Śląskie Inspiracje”. Po młodszej grupie zajęcia rozpoczęły starsze dzieci.
„Emocje w Sztuce: Śląskie Inspiracje” połączyły różne formy twórczości
Podczas pierwszego tygodnia uczestnicy rozwijali swoją wrażliwość poprzez sztukę, muzykę, ruch oraz działania sensoryczne. Ważnym elementem programu były także lokalne, śląskie inspiracje.Warsztaty odbywały się w Domku Harcerskim w Mikołowie. W pierwszej serii wzięło udział 33 dzieci uczęszczających do klas I–III.Miejski Dom Kultury w Mikołowie podkreśla, że choć zajęcia odbywały się blisko miejsca zamieszkania uczestników, stały się dla dzieci pełną wrażeń wakacyjną przygodą.
Starsze dzieci rozpoczęły drugą serię warsztatów w Mikołowie
Po zakończeniu zajęć dla uczniów najmłodszych klas rozpoczęła się druga seria warsztatów, przygotowana dla starszych dzieci. Projekt „Emocje w Sztuce: Śląskie Inspiracje” otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
















































![Mikołów: tłumy na rynku podczas Protestu z Wykrzyknikiem [ZDJĘCIA]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2019/04/849839.informacja.webp)



Dodaj komentarz