Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Kalendarz wydarzeń

  • 2018-06-06 18:00

  • MDK Mikołów

Impreza już się odbyła.

Otwarcie wystawy "Barwą Skojarzeni"

Otwarcie wystawy "Barwą Skojarzeni"

Otwarcie wystawy prac Grupy Twórców MDK w Mikołowie "Barwą Skojarzeni".

Autorzy wystawy: Jolanta Tyrol, Dorota Kontny, Bożena Labus, Krzysztof Kijas, Alicja Mecner, Alicja Zdunek, Kinga Zawada, Wanda Wolna, Aleksandra Pogorzałek, Maria Kołodziej, Małgorzata Kozłowska, Danuta Hauke.

Grupa powstała w 2011 r., a jej początkowa nazwa brzmiała Grupa Twórców Nieprofesjonalnych. W pierwszych latach działalności opiekunem była Pani Stefania Hernas, a od lutego 2017 działa pod opieką artystki wizualnej, mgr Małgorzaty Małek. Założycielem jest Miejski Dom Kultury w Mikołowie, gdzie odbywają się wszystkie spotkania członków.

Grupa ma formułę otwartą, a powstała na bazie warsztatów  rysunku i malarstwa. Od  2017 roku zajęcia poszerzone zostały o technikę druku wypukłego. Grupa skupia osoby w każdym wieku, pracujące na różnych poziomach i mające różne oczekiwania wobec swojej twórczości.

Zaprasza do swojego grona osoby uzdolnione plastycznie oraz nastawione na wspólne odkrywanie i poznawanie obszarów z dziedziny malarstwa i grafiki. Podczas zajęć jest okazja do wspólnej wymiany zdań oraz korekty powstających dzieł. Odrębność wypowiedzi artystycznej oraz szacunek dla indywidualności jest podstawową  zasadą, dzięki której uczestnicy osiągają zaskakujące efekty w swojej pracy.

Członkowie biorą aktywny udział w życiu kulturalnym zarówno miasta jak i regionu. Podczas plenerów organizowanych przez Miejski Dom Kultury w Mikołowie twórcy tej grupy są gospodarzami, ale także prezentują swoje prace na wystawach poplenerowych. Mieszkańcy Mikołowa oraz goście innych miast mogą podziwiać  osiągnięcia twórców na corocznych wystawach zbiorowych i indywidualnych organizowanych w Galerii MDK w Mikołowie.

  • 2018-06-06 18:00

  • MDK Mikołów