Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Kalendarz wydarzeń

  • 2018-04-24 10:00

  • Hala MOSiR

Impreza już się odbyła.

Igrzyska Przyszłych Olimpijczyków - VIII edycja

Igrzyska Przyszłych Olimpijczyków - VIII edycja

Igrzyska Przyszłych Olimpijczyków, które odbędą się 24 kwietnia (wtorek) br. o godzinie 10:00 w Hali Sportowej MOSiR.

W zawodach wezmą udział reprezentacje mikołowskich szkół podstawowych z klas 1 - 3. Uczestnicy będą rywalizować między sobą w 7 konkurencjach oraz uczestniczyć w wielu atrakcjach związanych z Igrzyskami Olimpijskimi. Gościem specjalnym VIII edycji imprezy będzie czterokrotny uczestnik Igrzysk Olimpijskich Mateusz Ligocki.

REGULAMIN, FORMULARZ I OŚWIADCZENIE

Głównym celem imprezy jest propagowanie aktywności fizycznej i sportowego współzawodnictwa w myśl zasad fair-play oraz promowanie idei olimpijskiej według której ważne jest przede wszystkim uczestnictwo w zawodach sportowych, a nie wynik. Wychowywanie poprzez sport i idea uczciwej rywalizacji ma za zadanie zwrócenie uwagi dzieci na zdrowy tryb życia poprzez rozwijanie ich zainteresowań sportowo – rekreacyjnych.

Jakie imprezy czekają w mieście? Sprawdź


 
Igrzyska Przyszłych Olimpijczyków to szansa na integrację dzieci z Mikołowa, promocję hali sportowej MOSiR oraz wyłonienie nadziei olimpijskich, które w przyszłości mogą reprezentować miasto podczas prawdziwych Igrzysk Olimpijskich, w których udział jest marzeniem każdego sportowca.
 
Organizacja zawodów ma przybliżyć uczestnikom symbole igrzysk takie jak: znicz olimpijski, flaga olimpijska czy ślubowanie olimpijskie, które składa każdy reprezentant przed wyjazdem na igrzyska.

Igrzyska Przyszłych Olimpijczyków - VIII edycja
  • 2018-04-24 10:00

  • Hala MOSiR