Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Kalendarz wydarzeń

  • 2018-03-26 09:00

  • Przy ulicy Konstytucji 3-go maja 22

Impreza już się odbyła.

Bezpłatne Badania Mammograficzne!

Bezpłatne Badania Mammograficzne!

Badanie jest bezpłatne i refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Nie trzeba mieć skierowania lekarskiego.

Mogą w nim uczestniczyć ubezpieczone panie w wieku od 50 do 69 lat, które nie były leczone z powodu raka piersi i jednocześnie:
·w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu
·lub otrzymały wynik ze wskazaniem do wykonania badania po 12 miesiącach (dotyczy kobiet, u których w rodzinie wykryto raka piersi u matki, siostry, córki lub w badaniu genetycznym stwierdzono mutacje w genach BRCA 1 i BRCA 2)

Mammografia trwa tylko kilka minut, polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków i innych nieprawidłowości) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wcześnie wykryty nowotwór piersi pozwala rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie oraz daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia. 

Zarejestrować się na badania moża pod numerem telefonu:  58 666 24 44 lub za pośrednictwem strony internetowej: http://www.mammo.pl/formularz. Ważnym elementem badania jest ocena porównawcza wyników z poprzednich badań, dlatego potrzebne są zdjęcia/płyty z poprzednich mammografii. Badanie odbędzie się 26 marca przy ulicy Konstytucji 3-go maja 22 w "Mammobusie". Organizatorem jest firma LUXMED.

Bezpłatne Badania Mammograficzne!
  • 2018-03-26 09:00

  • Przy ulicy Konstytucji 3-go maja 22

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.