Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Ostatni dzwonek

  • Dodano: 2015-06-30 16:00, aktualizacja: 2016-04-04 12:48

zderzenie z rzeczywistością.

Polska jest piękna. O tym nikogo nie trzeba przekonywać. Klimatyczne, rzadko odwiedzane zaułki miast, nierozsławione, jeszcze nie nastawione na turystykę wioski. Te nieodkryte jeszcze miejsca czekają tylko na pierwszych turystów. Jednak większość z nas i tak wybiera sprawdzone i od lat oblegane kurorty, gdyż tam, według większości, nie można się nudzić.

Polska jest piękna i ciekawa, ale w wielu miejscach wciąż zaskakuje nas wspomnieniem ubiegłego stulecia. Ciasny pokój w prywatnym domostwie, wspólna łazienka na korytarzu, brak wyżywienia, a niekiedy nawet kuchni. To wciąż się nie zmieniło, tak, jak tłum żądnych słońca wczasowiczów wylegujących się na bałtyckich plażach. A wcale tak być nie musi.

Propozycja na wakacje

Wakacje już się zaczęły, i ci co mieli w planach opuścić na tydzień lub dwa Polskę, już dawno zarezerwowali wymarzony hotel. Jednak lipiec, mimo iż ofert wakacyjnych jest mniej niż przed kilkoma miesiącami, obfituje w znacznie korzystniejsze cenowo oferty last minute. I nie chodzi tu wcale o kierunki, głośne w ostatnich czasach z powodu nieco gorszej sławy. Również kraje nam bliższe oferują wiele atrakcji, a wrócimy z nich wyłącznie z dobrymi wspomnieniami.

Oczywistym kierunkiem wydaje się Bułgaria. Od dziesięcioleci odwiedzana przez Polaków, rozwija się i zmienia, rokrocznie zaskakując stałych bywalców. Coraz bardziej otwarta na turystów z każdego zakątka świata, kusi masą atrakcji, ciepłym morzem i urokliwymi plażami. Hotele nastawione na każdą grupę przybyszów, oferują różnorodne warunki i standard, aby dotrzeć do każdego zainteresowanego zwiedzeniem okolic.

Nieco droższym kierunkiem, lecz zdecydowanie bardziej eleganckim jest Hiszpania, w której niejednokrotnie wypoczywają największe światowe gwiazdy. Długie, drobnopiaszczyste plaże i słońce świecące od rana do wieczora, kuszą zarówno je, jak i chcących ogrzać się przy ich blasku. Jednak nie tylko przez sławy odwiedzane kurorty są mocną stroną Hiszpanii. Urocze, małe nadmorskie miasteczka i rybackie wioski mają coś więcej niż plaże do zaoferowania. Nie regulowana zasobnością portfela uprzejmość miejscowej ludności, wciąż nieskalane szlaki i miejscowa kuchnia to coś, co warte jest każdych pieniędzy. Dlatego też coraz większa liczba turystów swoje kroki kieruje właśnie w tamtą stronę.

Z tych samych powodów chętnie przez Polaków odwiedzana jest Grecja. Mimo problemów gospodarczych, kraj ten, a właściwie ludzie, nie zmienili swojego nastawienia do przyjezdnych. Wciąż otwarci, uśmiechnięci, ciepło witający każdego. Choć jasnym jest, że głównym źródłem dochodu Grecji jest turystyka, to w żadnej chwili tego nie odczujemy.

Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś gdzie pojechać, porównaj oferty i wybierz coś dla siebie np. na www.rainbowtours.pl. Wakacje 2015 nie muszą wcale być nudne. Dalekie podróże, egzotyczne kierunki, czy pobyt w małej chatce w środku polskiego lasu, każda opcja jest dobra. Ważnym jest tylko to, byśmy to my byli z niej zadowoleni.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.