Wiadomości z Mikołowa

Zadbaj o odpowiednio dopasowaną szczelność okien

  • Dodano: 2023-03-29 13:00

Nieszczelne okna są jedną z głównych przyczyn wychłodzenia domu, odczuwalnego zawiewania, a nawet przedostawania się do środka opadów atmosferycznych. Nieszczelności w oknach to bardzo duży problem zwłaszcza późną jesienią i zimą. Wiosną i latem przepuszczalne okna nikomu nie przeszkadzają. Mogą nawet, nieść za sobą pozytywne rezultaty, takie jak zwiększenie obiegu powietrza w pomieszczeniu, a co za tym idzie zmniejszenie poziomu wilgoci, która w nadmiarze powoduje powstawanie niezdrowej pleśni.

Regulacja okien zima - lato - jak się do tego zabrać?

Wiosną i latem zbyt szczelne okna powodują wiele problemów. W pomieszczeniu zbiera się wilgoć, z łatwością można odczuć zatęchłe, zastane powietrze. Nie zawsze możliwe jest regularne wietrzenie pomieszczeń. Warto wiedzieć, że stolarka okienna najnowszego typu, została wyposażona w okucia z możliwością regulacji: zima – lato. Nie ma konieczności zachowania jednego stałego ustawienia okien.

Producenci okien najnowszej generacji wprowadzili w okuciach możliwość regulacji w systemie zima – lato. Tryb zimowy wiąże się z bardzo dużą szczelnością, natomiast okna w trybie letnim są znacznie bardziej rozszczelnione.

Regulacja okien dostosowana do pory roku umożliwia dostosowanie docisku ramy okiennej do ościeżnicy. Warto jednak wiedzieć, że oryginalnie ustawia się okna w pozycji neutralnej, co oznacza, że docisk do ościeżnicy jest uśredniony. Zaleca się aby dwa razy do roku wezwać profesjonalny serwis okien, który zimą ustawi okna na bardzo mocny docisk, a latem pomoże rozszczelnić okna.

Na terenie Warszawy swoje usługi serwisu i naprawy okien świadczy firma SSB - regulacja okien Warszawa, która zatrudnia tylko profesjonalistów. Pracownicy SSB Serwis pomimo ogromnego doświadczenia, stale poszerzają swoją wiedzę. 

Kiedy skorzystać z usług profesjonalnego serwisu okien?

Pomoc profesjonalistów zatrudnionych w polecanym serwisie okien będzie nieoceniona zawsze wtedy, gdy podejrzewamy, że nasze okna nie pracują tak jak do tej pory. W trosce o wydłużenie żywotności stolarki okiennej warto reagować przy najdrobniejszych usterkach. W porównaniu z koniecznością wymiany bardzo uszkodzonych okien, koszt drobnych napraw jest niewielki. Zlecenie naprawy czy regeneracji okien fachowcom pozwoli także oszczędzić sporo wolnego czasu, który należałoby poświęcić na zgłębienie tematu. 

Przy okazji drobnych napraw specjaliści powinni sprawdzić także całe okna, ocenić stan uszczelek. Profesjonaliści pomogą także ocenić szczelność okien, wykorzystując kamerę termowizyjną. 

Profesjonalna pomoc będzie także nieoceniona wtedy gdy zauważamy problemy z domykaniem okna, trudności z przekręceniem klamki do właściwej pozycji, jak również gdy zauważymy opadanie ramy okiennej. 

Warto jednak pamiętać, że podstawą prawidłowego działania stolarki okiennej jest regularne sprzątanie i konserwacja okuć i szczelin okiennych.  

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.