Wiadomości z Mikołowa

Prowadzisz biznes motoryzacyjny? Zadbaj o jego ochronę

  • Dodano: 2018-08-06 10:30

Rynek usług związanych z szeroko pojętą motoryzacją w Polsce jest bardzo dobrze rozwinięty. Ze względu na systematycznie zwiększającą się liczbę posiadaczy własnych czterech kółek, rośnie też liczba aut wymagających naprawy. Rozwija się branża taksówkarska, jako że jest to sposób na dorobienie sobie do podstawowej pensji. A właściciele takich biznesów coraz częściej sięgają po Traders car insurance (szczegóły pod adresem https://www.insurancefactory.co.uk/motortrade-insurance).

Specjalistyczne polisy stworzone z myślą o firmach transportowych, kurierskich, taksówkarskich, a także skierowane do salonów i warsztatów samochodowych mają za zadanie ochronić ich właścicieli i pracowników przed czyhającymi na nich ze względu na specyfikę wykonywanej pracy niebezpieczeństwami. Na polskim rynku ubezpieczeniowym nie ma jeszcze polis skrojonych na miarę, za to na brytyjskim pojawia się coraz więcej firm, mających w swojej ofercie tego typu usługi, jak np. Insurance Factory. Dlaczego warto wybrać specjalistyczne ubezpieczenie a nie zwykłą polisę?

Zakres oferowanej ochrony

Jedną z kwestii przemawiającej na korzyść specjalistycznej polisy jest dostosowanie jej do specyfiki konkretnych działań wykonywanej w danej branży. Pracownicy różnych firm z branży motoryzacyjnej każdego dnia używają służbowych samochodów, biorąc za nie pełną odpowiedzialność. A przecież na ruchliwej drodze, w stresie i pod presją czasu, nietrudno o chwilę nieuwagi, a wtedy już prosta droga do nieszczęścia. Właśnie z myślą o osobach, dla których samochód jest podstawowym narzędziem pracy, powstały polisy dla samochodów używanych w biznesie.

Wybrana polisa może objąć ochroną poszczególnych pracowników firmy, jak i całą kadrę. Jej zakres ustala się indywidualnie, w zależności od potrzeb, dzięki czemu łatwo dostosować ochronę pod swoje oczekiwania. Dla niektórych ważniejsza jest ochrona przed ryzykiem drogowym, dla innych istotniejsze jest ubezpieczenie od ataku hakerskiego – wszystko zależy od preferencji.

Kto skorzysta ze specjalistycznych ubezpieczeń?

Ubezpieczenia biznesowe sprawdzą się wszędzie tam, gdzie pracują zawodowi kierowcy. Sięgną więc po nie taksówkarze czy kurierzy, którzy całe dnie spędzają za kółkiem oraz dealerzy samochodowi, pracownicy warsztatów samochodowych i mechanicy samochodowi, dla których firmy ubezpieczeniowe często nie mają korzystnych propozycji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.