Wiadomości z Mikołowa

O ile procent obniżymy cenę OC używając kalkulatora OC?

  • Dodano: 2018-04-25 07:30, aktualizacja: 2018-04-25 07:46

Co powiesz na to, żeby płacić mniej za OC? Z pewnością interesuje Cię taka perspektywa – w końcu jest to obowiązkowe ubezpieczenie, które trzeba wykupić. Jak się okazuje, znalezienie najlepszej oferty nie jest trudne – w tym celu wystarczy tylko skorzystać z możliwości, jakie daje kalkulator OC. O ile procent można dzięki niemu obniżyć cenę polisy?

Kalkulator OC – co to jest

Kalkulatory OC działają w formie stron internetowych, które zostały stworzone po to, aby umożliwić użytkownikom obliczenie składki ubezpieczeniowej w różnych towarzystwach. Dzięki nim można się zorientować w cenach obowiązkowej polisy, a co za tym idzie – znaleźć dla siebie najtańszą ofertę. Co ważne, nie jest to trudne, ponieważ obsługa kalkulatorów OC okazuje się naprawdę prosta i nieskomplikowana. Żeby się o tym przekonać i zobaczyć, jak działają tego rodzaju witryny, wejdź na kalkulator OC kalkulator-oc-ac.auto.pl.

Rzeczywiście, obliczenie składki w kalkulatorze OC zajmuje co najwyżej kilkanaście minut i nie sprawia większych trudności. Co trzeba zrobić? Wymagane jest podanie parametrów auta – m.in. roku produkcji, marki, modelu, wersji wyposażeniowej, pojemności i mocy silnika, liczby drzwi, a nawet koloru – a także informacji na temat właściciela oraz ewentualnie innych użytkowników auta, takich jak np. wiek, miejsce zamieszkania, staż jako kierowca, posiadane zniżki ubezpieczeniowe, stan cywilny czy liczba dzieci. W oparciu o te dane kalkulator OC może każdemu kierowcy obliczyć indywidualną składkę w różnych firmach.

Ile można zaoszczędzić

Poprzez kalkulator OC można porównać wysokość składki w wielu towarzystwach, co pozwala na łatwe znalezienie najtańszej oferty. A ponieważ w przypadku obowiązkowej polisy od odpowiedzialności cywilnej wyłącznie cena jest czynnikiem, który ulega zmianie (zakres ochrony ubezpieczeniowej pozostaje zawsze identyczny), kalkulator OC staje się znakomitym sposobem na obniżenie składki. O jakich oszczędnościach mówimy? Okazuje się, że są one mocno odczuwalne dla portfela.

Niezależnie od tego, czy interesuje Cię OC dla samochodu sprowadzonego z zagranicy, czy dla auta kupowanego w Polsce, dzięki kalkulatorowi możesz obniżyć cenę obowiązkowego ubezpieczenia nawet o 50%. Wyobraź sobie, że płacisz obecnie 1200 zł za polisę, podczas gdy kalkulator znalazł dla Ciebie ofertę ze składką na poziomie 600 zł. Taka sytuacja nie należy bynajmniej do rzadkości i dotyczy wielu kierowców, którzy kupują OC bez uprzedniego porównania dostępnych ofert, na chybił trafił czy też w pierwszym lepszym towarzystwie. To błędna taktyka, dlatego pamiętaj, żeby zawsze porównywać OC.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.