Wiadomości z Mikołowa

Masz pomysł na biznes? Zarejestruj firmę w Mikołowie

  • Dodano: 2016-06-22 06:45, aktualizacja: 2016-06-22 06:54

Jeśli masz ciekawy pomysł na biznes, dzięki któremu miałbyś szansę osiągnąć sukces, nie "chowaj" go w szufladzie. Spełnij swoje marzenia o byciu przedsiębiorcą i zarejestruj działalność. Tylko kilka kroków dzieli cię od tego, by stać się biznesmenem.

Rejestracja firmy jest koniecznością, by móc prowadzić biznes. Na szczęście cały proces można przeprowadzić w internecie, wypełniając wniosek online.

Wymyśl nazwę firmy

Mając pomysł na biznes, musisz wymyślić nazwę dla swojego przedsiębiorstwa. Jeśli wykażesz się kreatywnością, firma zostanie lepiej zapamiętana. Im ciekawsza i bardziej chwytliwa, tym większe szanse na zapadnięcie w świadomości potencjalnych klientów.

Jeżeli nie masz pomysłu na kreatywną nazwę, pomyśl o nawiązaniu współpracy z agencją brandingową. Taka firma zadba o twoje przedsiębiorstwo "od A do Z".

Nazwa będzie ci potrzebna, ponieważ musisz ją wpisać we wniosku CEiDG-1.

Wybierz formę opodatkowania

Wypełniając wniosek o zarejestrowanie działalności gospodarczej, musisz wskazać wybraną formę opodatkowania. To istotne, ponieważ na tej podstawie będziesz rozliczać się z urzędem skarbowym.

By podjąć właściwą decyzję, musisz przeanalizować wszystkie "za i przeciw" poszczególnych rozwiązań. Pamiętaj przy tym, że raz w roku (w styczniu nowego roku kalendarzowego) masz możliwość zmiany formy opodatkowania.

Jeśli nie masz podpisu elektronicznego...

Podpis elektroniczny to rozwiązanie, dzięki któremu zarejestrujesz firmę bez wychodzenia z domu. Jeśli go nie posiadasz, złożony wniosek CEiDG-1 będzie trzeba potwierdzić. W tym celu musisz udać się do urzędu gminy / urzędu miasta w celu potwierdzenia złożonego wniosku.

Skorzystaj z pomocy biura rachunkowego

Chociaż w samodzielnej rejestracji nie ma nic trudnego i skomplikowanego, jest to dość czasochłonna czynność. Trzeba wniosek wypełnić krok po kroku, uwzględniając m.in. wybraną formę opodatkowania, kody PKD, itp. To może sprawiać najwięcej problemów, dlatego warto rozważyć opcję współpracy z biurem księgowym.

Przykładowo, biuro rachunkowe Tax Care oferuje wsparcie przy rejestrowaniu firmy. Pomoże dopełnić wszelkich formalności, dzięki czemu przedsiębiorca może skoncentrować się na działaniach związanych z promocją firmy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.