Wiadomości z Mikołowa

Blizny po trądziku - poznaj sposoby ich zwalczania

  • Dodano: 2020-05-28 12:45

Trądzik kojarzony jest wyłącznie z wiekiem nastoletnim. Niestety prawda jest taka, że dotyka on osoby w różnym wieku. Co więcej, zakończony proces powstawania grudek i krostek pozostawia zmiany na skórze. Z nimi brykać się można tyle samo, a nawet dłużej niż z samym trądzikiem. Nie trzeba się jednak z nimi godzić. Lepiej jest zapoznać się z ofertą salonów kosmetycznych.

​​​​​​​

Blizny po trądziku – krótka charakterystyka

Trądzik jest chorobą skórną, która występuje w różnym wieku i u obu płci. Określa się go mianem najpopularniejszej dolegliwości, ponieważ faktycznie skala osób które się z im borykają jest naprawdę duża. Na rozwój tej choroby wpływ ma wiele czynników. Mowa tutaj o uwarunkowaniach genetycznych, zaburzeniach w pracy hormonów, obecność bakterii, stan mieszków włosowych, a także nieprawidłowa ilość wydzielanego łoju. Trądzik objawia się krotkami o różnej wielkości, które pojawiają się najczęściej na skórze twarzy. Tu tez są najbardziej dokuczliwe, ze względu na widoczność. Te na plecach czy dekolcie zazwyczaj znacznie mniej przeszkadzają. Sama kuracja lecząca trądzik może trwać nawet kilkanaście miesięcy. Niestety po jej zakończeniu trądzik krosty znikają, ale pozostać mogą po nich ślady. Mowa tu o bliznach. Są to nieregularne wgłębienia o różnych wielkościach. I to właśnie z nimi starają sobie radzić pracownicy salonów kosmetycznych. Na szczęście pomaga im w tym stale rozwijająca się technika. Dzięki niej kosmetyczki dysponują całą gamą preparatów i urządzeń, które sprawiają że kuracje są skuteczne.

Blizny po trądziku – zabiegi kosmetyczne

Osoby borykające się z problemem blizn potrądzikowych zazwyczaj rozpoczynają ich zwalczanie od domowych sposobów. Inwestują w różnego rodzaju maści, żele, a także preparaty oparte na składnikach naturalnych. Niestety nie zawsze mimo regularności ich stosowania mogą przynieść upragnione efekty. Zwłaszcza jeśli skala problemu jest duża. Szybka reakcja na blizny jest jednak bardzo ważna, ponieważ każda kuracja czym szybciej rozpoczęta tym ma większe szanse na odniesienie sukcesu. Najskuteczniejszym zabiegiem kosmetycznym jest oczywiście laser. Terapia wykonywana jest specjalistycznym sprzętem, który powoduje pobudzenie skóry do regeneracji. Jednak nawet tutaj potrzeba czasu. Cała kuracja trwać będzie bowiem kilka miesięcy, gdyż nie skończy się na jednym zabiegu. Potrzebna jest cała seria. Ile dokładnie? To można ustalić na wizycie w salonie kosmetycznym np.https://salonpieknecialo.pl/ na podstawie kondycji skóry. W razie jakichkolwiek wątpliwości, doświadczona kosmetyczka poprosi o radę dermatologa. Wówczas będzie się mieć pewność, ze wybrana kuracja laserowa jest bezpieczna i przyniesie rezultaty.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.