Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Znieważył policjanta. Agresywny 59 - latek stanie przed sądem

  • Dodano: 2017-09-22 07:45, aktualizacja: 2017-09-21 17:46

Na widok umundurowanego policjanta 59-letni mężczyzna wpadł w szał agresji. Wyzywał, ubliżał i obrażał, stawiał opór. Wszystko działo się w jednym z lokali gastronomicznych w Orzeszu przy ulicy Orzeskiej.

Awanturnik trafił w końcu do policyjnego aresztu i usłyszał zarzuty. Nie przyznał się do winy. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Sytuacja miała miejsce 20 wzreśnia krótko przed godziną 16.00 w Orzeszu przy ulicy Orzeskiej. Umundurowany policjant miejscowego komisariatu wszedł do lokalu gastronomicznego. Jeden z siedądzych tam mężczyzn, jak się później okazało - 59-letni mieszkaniec Ropczyc (woj. podkarpackie) - nagle zaczął wyzywać mundurowego. Nie bacząc na inne osoby znajdujące się w lokalu, głośno krzyczał, obrażał i ubliżał policjantowi. Wobec zaistniałej sytuacji, w stosunku do agresora, została podjęta interencja.

59-latek nie wykonywał żadnych poleceń stróżów prawa, miotał się i wymachiwał rękoma. W końcu został obezwładniony i zatrzymany. Noc spędził w policyjnym areszcie. Kiedy siedział za kratkami, mundurowi zebrali wystarczający do postawienia go przed sąd, materiał dowodowy.

Dzisiaj przedstawiono mu zarzuty: naruszenia nietykalności cielesnej oraz znieważenia funkcjonariusza publicznego. Mężczyzna złożył obszerne wyjaśnienia, jednak do winy się nie przyznał.

Obowiązujące przepisy prawa karnego przewidują w tym przypadku karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • realista

    A jak policjant nieważna zwykłego obywatela to jest w porządku nadurzywając władzy na służbie pod przykrywką noszonego munduru !

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.