Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Znęcał się nad żoną. Odpowie przed sądem

  • Dodano: 2017-08-09 07:45, aktualizacja: 2017-08-08 11:09

Policjanci z Mikołowa zatrzymali 53-letniego mężczyznę, który, jak wynika ze zgromadzonego w sprawie materiału, od 9 lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną.

Mikołowianin usłyszał już zarzuty. Na wniosek policji prokuartor zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, nakazu opuszczenia zajmowanego wspólnie z żoną lokalu i poręczenie majątkowe w kwocie 15 tysięcy złotych. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Z ustaleń policji, w tym z zeznań świadków wynika, że mężczyzna znęcał się nad swoją 42-letnią żoną już od już końca 2008 roku aż do sierpnia tego roku. W tym czasie 53-latek miał wszczynać w domu awantury, bić i szarpać żonę, wyzywać i grozić pozbawienień jej życia.

W trakcie przesłuchania, które odbyło się wczoraj, mikołowianin nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Na podstawie akt sprawy, policja złożyła wniosek o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego, nakazu opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu oraz poręczenie majątkowe w kwocie 15 tysięcy złotych. Prokurator do wniosku się przychylił.

Za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad żoną mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Najnowsze informacje z Mikołowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.