Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Znamy zwycięzcę IV. Mikołowskiego Dyktanda

  • Dodano: 2018-02-14 07:30, aktualizacja: 2018-02-14 07:39

W poniedziałek w Miejskiej Bibliotece Publicznej ogłoszono zwycięzców IV Mikołowskiego Dyktanda. Ortograficzne zmagania wygrała Joanna Hawełek z Górek Wielkich.

Część pisemna konkursu odbyła się 31 stycznia. Organizatorzy wykorzystali w tej edycji tekst autorstwa dr Artura Czesaka, językoznawcy, leksykografa, dialektologa, wykładowcy Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do pisania zasiadło 21 osób, w tym 12 z Mikołowa, 4 z Łazisk Górnych i po 1 z Chorzowa, Górek Wielkich, Świdnicy, Legionowa i Dzierzążni. Tekst dyktanda dyktowała Małgorzata Brzęk - polonistka, nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 3 w Mikołowie.

Jak przekonują organizatorzy, w tym roku poziom był bardzo wyrównany, a różnice punktowe między uczestnikami niewielkie. Wśród ocenianych prac nie było żadnej zupełnie bezbłędnej. W konkursowym jury zasiadły: dyrektor mikołowskiej biblioteki, Bożena Holeczek, prowadząca IV. edycję dyktanda Małgorzata Brzęk, polonistka ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Mikołowie i pomysłodawczyni konkursu Anna Wojtowska-Witala.

Zwycięzcą tegorocznej edycji dyktanda Mistrzem Ortografii 2018 została Joanna Hawełek z Górek Wielkich, II. miejsce zajął Arkadiusz Kleniewski z Dzierzążni, a III. miejsce Bożena Kloc ze Świdnicy. Wyróżnienie otrzymała Beata Stróżyczak-Kos z Legionowa, a Najlepszym Mikołowianinem okazał się ubiegłoroczny zwycięzca dyktanda, Adam Haberka. Zwyciężczyni otrzymała nagrodę w postaci 400 złotych oraz statuetki i pamiątkowej książki. Laureaci II. i III. miejsca dostali nagrody książkowe. Wszyscy uczestnicy Dyktanda otrzymali ponadto pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe (Napiszmy po naszymu).

Po ogłoszeniu wyników wykład dla zgromadzonych w MBP osób dotyczący najnowszych zjawisk w polszczyźnie wygłosił dr Artur Czesak.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Najnowsze informacje z Mikołowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.