Wiadomości z Mikołowa

Znamy daty głosowania w VI. edycji Budżetu Obywatelskiego. To już w październiku!

  • Dodano: 2021-09-20 12:30

Wielkimi krokami zbliża się głosowanie na projekty zakwalifikowane do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. UM Mikołów podał daty głosowania!

Oficjalnie zakończyła się weryfikacja wniosków zgłoszonych do szóstej edycji mikołowskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku do Urzędu Miasta wpłynęło łącznie 21 projektów, z czego dziewięć zakwalifikowało się do głosowania mieszkańców miasta.

Kiedy odbędzie się głosowanie? Jak informuje UM Mikołów, na wybrane przez siebie inicjatywy będzie można oddać głos od czwartku 21 października do poniedziałku 25 października.

Władze Mikołowa zachęcają do głosowania drogą elektroniczną za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej Budżetu Obywatelskiego [LINK]. Dla tych mieszkańców, którzy wolą z określonych względów oddać głos osobiście zostanie utworzony punkt do głosowania na terenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mikołowie przy ul. K. Miarki 5, czynny od 9.00 do 18.00.

Dla osób, które nie mają możliwości zagłosować osobiście lub internetowo, jak co roku oferujemy możliwość głosowania mobilnego - urzędnik może przyjechać do mieszkańca. Chęć skorzystania z mobilnego głosowania należy zgłosić do 18 października 2021 roku do godziny 15.00, telefonicznie 32/32 48 467 lub mailowo na adres obywatelski@mikolow.eu – informują władze miasta.

Zbliża się głosowanie w VI. edycji Budżetu Obywatelskiego Mikołowa!

Warto pamiętać, że każdy mieszkaniec Mikołowa ma prawo do oddania tylko jednego głosu na wybrany przez siebie projekt. Co istotne, nie wolno głosować internetowo i osobiście naraz, gdyż zdublowane głosy zostaną uznane za nieważne.

W tym roku zmienił się zakres danych podawanych przy głosowaniu. W celu weryfikacji, uprawniony do głosowania powinien podać swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania, datę urodzenia oraz numer telefonu komórkowego. Kod otrzymany na podany numer telefonu należy wpisać w odpowiednie pole w formularzu głosowania – wyjaśniają władze Mikołowa.

Tegoroczną nowością jest brak podziału na projekty duże i małe, a także na okręgi - każdy może zagłosować na dowolny projekt, niezależnie od miejsca zamieszkania. To nie jedyne zmiany.

Zniesiono również dotychczasowe ograniczenia wiekowe i głos w mikołowskim BO mogą nawet najmłodsi mikołowianie (jednak w przypadku osób niepełnoletnich na karcie do głosowania złożyć podpis rodzic lub opiekun prawny).

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.